Berlīnē iesildās Londonas grāmatu tirgum

17.05.2017. 15:17
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei
Berlīnē iesildās Londonas grāmatu tirgum

16. maijā Latvijas vēstniecībā Berlīnē norisinājās Latvijas un Vācijas bērnu grāmatu ilustratoru publiska diskusija par šīs nozares attīstību un tās gatavošanos 2018. gada Londonas grāmatu tirgum, kur Baltijas valstis būs goda viesu statusā un tas būs viens no centrālajiem Latvijas valsts simtgades starptautiskās programmas pasākumiem.

Diskusiju ar uzrunu atklāja Latvijas vēstniece Vācijā Elita Kuzma, norādot, ka Latvijas un pārējo Baltijas valstu literatūra un izdevniecība pēdējo gadu laikā kļuvusi arvien pamanāmāka lielajās grāmatu izstādēs gan Vācijā, gan citās valstīs un ka nozares attīstība kļūst arvien dinamiskāka. Vēstniecei jo īpaši izdevies pārliecināties par bērnu literatūras panākumiem un potenciālu, kas grāmatu izstādēs vienmēr ir publikas magnēts.

Diskusijā Latviju pārstāvēja bērnu grāmatu ilustratore Rūta Briede, bet ar Vācijas pieredzi dalījās viņas amata kolēģe Regīna Kēna (Regina Kehn) no Hamburgas. Sarunu vadīja festivāla rīkotāju organizācijas "Kulturkind" priekšsēdētāja Ulrike Nikela (Ulrike Nickel), bet kā tulks tika piesaistīts Latvijā labi zināmais vācu rakstnieks un tulkotājs Matiass Knolls (Matthias Knoll).

Pasākums vēstniecībā notika Berlīnes bērnu literatūras festivāla “Berliner Bücherinseln” ietvaros, kura fokusā šogad ir Baltijas valstis. Festivāla laikā tika izveidota Baltijas valstu bērnu grāmatu ilustratoru darbu izstāde, kuru festivāls gatavojas izrādīt arī nākamā gada Londonas grāmatu tirgū. Latviju festivālā pārstāv bērnu grāmatu mākslinieki Rūta Briede un Juris Petraškevičs, kā arī bērnu literatūras izdevniecības "Liels un mazs" vadītāja Alīse Nīgale.

Latvijas simtgade ir vērienīgākais notikums mūsdienu Latvijas vēsturē, kas tiks atzīmēta ar vairāk nekā 1000 dažādām norisēm visā Latvijā un 70 pasaules valstīs.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā