LZA prezidentam Ojāram Spārītim Hamburgā pasniedz Kultūras balvu un cildina Latvijas – Vācijas kopējo kultūras mantojumu

15.05.2017. 14:14
LZA prezidentam Ojāram Spārītim Hamburgā pasniedz Kultūras balvu un cildina Latvijas – Vācijas kopējo kultūras mantojumu

14. maijā Latvijas vēstniece Vācijā Elita Kuzma ar svētku uzrunu atklāja Vācbaltu biedrības (Deutsch-Baltische Gesellschaft e.V.) Federālo sapulci Hamburgas rātsnamā, kurā ar 2017. gada Vācbaltu biedrības Kultūras balvu tika godināts Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents un Latviešu-vācbaltu centra Domus Rigensis valdes loceklis Prof. Dr. Ojārs Spārītis. Uz sapulci aicināja Hamburgas parlamenta prezidente Karola Feite (Carola Veit).

“Vācbaltu mantojums Latvijā ir vienreizējs mūsu valsts un mūsu kultūras ainavas bagātinātājs, mēs visaugstākajā līmenī novērtējam vācbaltu organizāciju ieguldījuma vērtīgo pienesumu. Šīs organizācijas bauda arī augstu uzticamības līmeni un ar savu pieredzi un zināšanām par mūsu reģionu var sniegt nozīmīgu pienesumu, lai pasaulei rādītu, ka mēs ar savu kultūras mantojumu piederam Eiropas kultūrvēsturiskajam kodolam,” uzrunā norādīja vēstniece. Viņa arī aicināja vācbaltiešus aktīvi iesaistīties Latvijas simtgades pasākumos un kļūt par Valsts jubilejas vēstnešiem Vācijā, jo īpaši Ziemeļvācijā un Hamburgā. Hamburgas federālā zeme ir Baltijas jūras sadarbībā ieinteresēts un uzticams partneris, ar kuru izveidojusies cieša sadarbība. Hamburgas parlamenta prezidente Feita būs arī septembrī gaidāmās Baltijas jūras valstu padomes parlamentāriešu konferences priekšsēdētāja.

Savukārt Prof. Dr. Spārītis, saņemot Kultūras balvu, uzsvēra, ka Latviju un Vāciju caur vācbaltiešiem saista 800 gadu ilga vēsture un kopīgi radīta kultūras telpa, kas ļauj mums attīstīt savu šodienas un nākotnes sadarbību uz garīgās kopības pamata.

Spārītis ir latviešu mākslas zinātnieks, pašreizējais LZA prezidents, bijušais Latvijas kultūras ministrs un Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. Viņš ir publicējis dažādus rakstus par kultūras mantojuma izpēti, aizsardzību un dažādiem citiem kultūras jautājumiem. Viņš ir vairāku grāmatu autors.

Vācbaltu biedrības Federālā sapulce notiek reizi gadā un tajā piedalās nozīmīgākās vācbaltiešu organizācijas Vācijā. Biedrība dibināta 1950. gadā.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā