Vēstniece E.Kuzma Minhenē gūst apliecinājumu Latvijas un Bavārijas ciešajām saiknēm

07.04.2017. 11:43
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Latvijas vēstniece Vācijā Elita Kuzma š.g. 6. aprīlī Minhenē tikās ar Bavārijas federālās zemes Landtāga prezidenti Barbaru Štammu (Barbara Stamm), lai pārrunātu pēdējo gadu sadarbību, perspektīvās jomas nākotnes sadarbībai, kā arī aktuālos Eiropas Savienības (ES) dienaskārtības jautājumus. Puses apsprieda arī ES budžeta izaicinājumus nākamās finanšu perspektīvas kontekstā un saistībā ar Lielbritānijas izstāšanos no ES.

Bavārijas parlamenta prezidente uzņēma vēstnieci Bavārijas Landtāgā, kur puses atskatījās uz veiksmīgo sadarbību Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā, kad Bavārijā norisinājās Vācijā plašākā kultūras pasākumu programma ar dažādu augstu Latvijas un Vācijas amatpersonu piedalīšanos. Šajā laikā izveidotās un joprojām saglabātās ciešās saites apstiprina PRES kultūras programmas Vācijā pēctecību un ilgtspējību. Puses ir ieinteresētas turpināt veiksmīgo sadarbību arī Latvijas Simtgades programmas ietvaros. Landtāga prezidente atzīmēja Latvijas sasniegto kopš neatkarības atgūšanas, uzsverot, ka Baltijas valstu piederība Eiropas kodolam ir neapšaubāma.

Tāpat amatpersonas pārrunāja jau pastāvošās un arī potenciālās nākotnes sadarbības iespējas ekonomikas un mediju jomās, jo īpaši būvniecībā, informācijas tehnoloģijās, digitālajā izglītībā un jaunuzņēmumos jeb startapos. Būvniecības uzņēmums no Latvijas nesen saņēmis Bavārijas iestāžu atzinumu, kas tam ļaus kļūt par partneri vietējos būvprojektos. Bavārija šobrīd aktīvi investē arī skolu un augstskolu digitalizācijā, kur Latvijas uzņēmumiem jau ir nozīmīga pieredze, piemēram, platformas “E-Learning” ieviešanā. Arī mediju jomā ekspertu līmenī jau izveidojusies sadarbība. Š.g. 6. martā Minhenē norisinājās Baltijas Ekonomikas forums ar Zemkopības ministra Jāņa Dūklava dalību, savukārt 10. aprīlī paredzēta Nodarbinātības valsts aģentūras ekspertu vizīte Bavārijā.

Landtāga prezidente pārstāv Vācijas Kristīgi sociālo apvienību (Christlich-Soziale Union, CSU), kas pēdējās desmitgadēs ir vadošā partija Bavārijā un trīs tās biedri šobrīd ieņem Vācijas federālo ministru amatus. Štamma pagājušā gada maijā ar CSU delegāciju pēc Saeimas priekšsēdētājas biedres Ineses Lībiņas-Egneres ielūguma apmeklēja Latviju, kur viesojās Saeimā, tikās ar augstām Latvijas amatpersonām un piedalījās Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēkas atklāšanā.

Bavārija ir ekonomiski spēcīgākā un viena no politiski vadošajām federālajām zemēm Vācijā. Latvijas ES prezidentūras laikā vēstniecība Minhenē organizēja kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” koncertu, semināru “Latvijas ES prezidentūra uz Eiropas izaicinājumu fona”, tautastērpu izstādi „Latviskās dvēseles raksti” Minhenes Piecu kontinentu muzejā un pasākumu Bavārijas Valsts bibliotēkā par godu Raiņa un Aspazijas 150. Jubilejai.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā