Vēstniecībā Berlīnē atklāj latviešu mākslinieku izstādi, ieskandinot Latvijas Simtgadi Vācijā

10.03.2017. 19:32
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei
Vēstniecībā Berlīnē atklāj latviešu mākslinieku izstādi, ieskandinot Latvijas Simtgadi Vācijā

Latvijas vēstniecībā Vācijā š.g. 10. martā tika atklāta Trešās atmodas laika latviešu mākslinieku izstāde ar mākslas darbiem no baltvāciešu Grāfu Lambsdorfu privātās kolekcijas, kuri būs apskatāmi vēstniecībā līdz š.g. 30. jūnijam. Izstādes atklāšana ieskandina Latvijas Simtgades kultūras programmu Vācijā. Baltvāciešu dimensija ir viena no Simtgades programmas saturiskajām tēmām.

Izstādi ar uzrunām atklāja Latvijas vēstniece Vācijā Elita Kuzma un izstādes kuratore Grāfiene Lambsdorfa fon der Venge (Gräfin Lambsdorff von der Wenge), pirmā Latvijā akreditētā un rezidējošā vēstnieka pēc neatkarības atgūšanas Grāfa Lambsdorfa fon der Venges (Graf Lambsdorf von der Wenge) dzīves biedre. Vēstniece uzrunā uzsvēra Lambsdorfu pāra ieguldījumu Latvijas neatkarības stiprināšanā un latviešu mākslas, kultūras un vēstures popularizēšanā Vācijā. Pēc neatkarības atgūšanas Latvija un Vācija atjaunoja aktīvu politisko un kultūras apmaiņu, vēstnieku Lambsdorfu pāris ātri pamanīja Latvijas mākslinieku potenciālu, lai atjaunotu abu valstu ciešās saites. Pateicoties Gētes institūta un Vācijas Akadēmiskā apmaiņas dienesta atbalstam, daudziem Latvijas māksliniekiem radās iespēja apmeklēt Vāciju un apmainīties ar pieredzi ar vācu un Eiropas kolēģiem.

Izstādē apskatāmi tādu pazīstamu latviešu mākslinieku darbi, kā Ilmārs Blumbergs, Džemma Skulme, Ieva Iltnere, Biruta Delle, Juris Putrāms, Ivars Heinrihsons, Sandra Krastiņa, Frančeska Kirke un Laima Puntule.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā