Vēstniece Kuzma Berlīnē tiekas ar Saksijas ministru prezidentu Tillihu

09.03.2017. 19:58

Latvijas vēstniece Vācijā Elita Kuzma š.g. 9. martā Berlīnē tikās ar Saksijas federālās zemes ministru prezidentu Staņislavu Tillihu (Stanislaw Tillich), lai pārrunātu Eiropas Savienības (ES) un divpusējās sadarbības jautājumus.

Vēstniece tikās ar ministru prezidentu Saksijas federālās zemes pārstāvniecībā Berlīnē, kur tika pārrunāta ES Kopējā lauksaimniecības politika (KLP) pēc 2020. gada un iespējas turpināt attīstīt sadarbību lauksaimniecības jomā, kur Latvijai un Saksijai jau pastāv ciešas ekonomiskās saites daudzu gadu garumā. Tāpat puses pārrunāja investīciju piesaistes iespējas. Saksijas uzņēmums un AS “Valmieras stikla šķiedra” akcionārs Glasseiden GmbH Oschatz ir viens no nozīmīgākajiem vācu investoriem Latvijā. Veiksmīgi piesaistot investīcijas, uzņēmums nesen atklājis ražotni arī ASV.

Vēstniece arī informēja par duālās profesionālās izglītības veiksmīgo ieviešanu Latvijā, kuru kā pirmais uzņēmums praksē īstenot aizsāka AS “Valmieras stikla šķiedra”, ko Tillihs atzinīgi novērtēja, norādot, ka šis var kalpot kā izšķirošs arguments investoru piesaistē. Tāpat vēstniece ar Tillihu apsprieda Latvijas iespējas iekļauties mašīnbūves ražotāju piegādes ķēdēs, kur Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecība Vācijā jau veikusi iestrādnes.

Vēstniece informēja ministru prezidentu par gadāmo Latvijas Simtgadi un ar to saistītajiem pasākumiem, kā arī par starptautisko ekonomikas forumu “Ražots Vidzemē”, aicinot sekot līdzi un piedalīties. Vēstniece uzrunāja arī tādu sadarbības jomu kā kultūras tūrisms, atgādinot, ka slavenais latviešu diriģents Andris Nelsons drīzumā kļūs par tradīcijām bagātā Leipcigas Gewandhausorchester  galveno diriģentu. Tillihs savukārt uzsvēra Leipcigas grāmatu meses popularitāti, kuras ilggadēja un regulāra dalībniece ir Latvija.

Tillihs ir Vācijas Kristīgi demokrātiskās partijas biedrs, pirms kļuvis par Saksijas ministru prezidentu, bijis Vācijas Federālās padomes prezidents, kā arī Eiropas Parlamenta deputāts.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā