Vēstniece E.Kuzma piedalās zemkopības ministra Dūklava vizītē Minhenē

06.03.2017. 17:43

Latvijas vēstniece Vācijā Elita Kuzma 6. martā piedalījās Zemkopības ministra Jāņa Dūklava vizītē Minhenē, kuras ietvaros ministrs tikās ar Bavārijas premjera vietnieci un ekonomikas valsts ministri Ilzi Aigneri (Ilse Aigner) un Bavārijas zemkopības valsts ministru Helmutu Brunneru (Helmut Brunner), kā arī atklāja Baltijas valstu Ekonomikas forumu Minhenē.

Ar Bavārijas premjera vietnieci un ekonomikas, mediju, enerģētikas un tehnoloģiju valsts ministri Aigneri ministrs pārrunāja Eiropas Savienības (ES) Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) nākotni pēc 2020. gada, tās izaicinājumus un tiešmaksājumu politiku, kā arī bioekonomikas jautājumus - divpusējās sadarbības un pieredzes apmaiņas iespējas šajā jomā. Tāpat vizītes ietvaros notika tikšanās ar Bavārijas pārtikas, zemkopības un mežsaimniecības valsts ministru Brunneru, kuras laikā pārrunāta KLP, tiešmaksājumi un aktualitātes mežsaimniecības jomā.

Turpinot veicināt Latvijas un Bavārijas ekonomiskās attiecības, ministrs Dūklavs Minhenē atklāja Baltijas valstu Ekonomikas forumu “Daudzsološas sadarbības iespējas ar Baltijas valstu uzņēmumiem”, kuru organizēja Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kamera (AHK) un Minhenes-Augšbavārijas Tirdzniecības kamera (IHK). Pasākuma ietvaros dalībnieki īpaši pievērsās digitalizācijas un industriālās produkcijas tēmām. No Bavārijas puses forumu atklāja Bavārijas Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Jozefs Pšīrers (Joseph Pschierer).

Ekonomikas foruma rīkotāji norāda, ka Latvija un Baltijas valstis pēdējos gados tiek pieskaitītas dinamiskākajām ES dalībvalstīm, jo īpaši, pateicoties spēcīgai ekonomiskajai izaugsmei, kas tās dara par pievilcīgiem tirgiem vācu uzņēmējiem. Lielākais izaugsmes potenciāls vērojams informācijas un komunikāciju tehnoloģijās, energoefektivitātē, ķīmijas industrijā, pārtikas produktu pārstrādē, transporta un loģistikas sektoros, kā arī biotehnoloģijā.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā