Berlīnē prezentē Liepāju un kultūrtūrisma iespējas Latvijā

17.11.2016. 19:26

Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 98. gadadienu, Hamburgas federālās zemes pārstāvniecībā Berlīnē 16. novembrī notika kultūras tūrismam veltīts seminārs “Liepāja un Hamburga: Ostas pilsētas jaunā spozmē”, Liepājas Simfoniskā orķestra stīgu kvarteta koncerts, kā arī diplomātiskā pieņemšana. Seminārā vācu žurnālistiem un tūroperatoriem tika sniegta informācija par Latvijas simtgades kultūras programmu, Lielo dzintaru un jaunajām tūrisma iespējām Liepājā. Nacionālā diena Vācijā šogad tika rīkota sadarbībā ar Liepājas pašvaldību un Hamburgas pārstāvniecību Berlīnē.

Viesus ar svētku uzrunu sveica Latvijas vēstniece Vācijā Elita Kuzma, kā arī Hamburgas pārstāvniecības vadītājs un pilnvarotais pārstāvis Volfgangs Šmits (Wolfgang Schmidt). “Tā ir liela privilēģija, ka mums šodien ir tik uzticams partneris kā Vācija, ar kuru mēs kopā varam veidot nākotni, lai Eiropa arī 21. gadsimtā būtu vieta, kur valda miers, brīvība un pārticība,” uzsvēra vēstniece E.Kuzma, norādot arī uz ciešo sadarbību starp Latviju, Liepāju un Hamburgu. Arī Hamburgas pārstāvniecības vadītājs V.Šmits izcēla lieliskās attiecības abu pilsētu un valstu starpā un pauda īpašu gandarījumu par pieaugošo sadarbību augsto tehnoloģiju jomā.

Godinot Latvijas Goda konsulu Bavārijas federālajā zemē Dr. Georgu Klēsenu (Georg Claessens) par viņa darbu Latvijas labā, jo īpaši Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā, kad Bavārijā norisinājās vairāki svarīgi pasākumi, vēstniece Goda konsulam pasniedza Latvijas Republikas Ministru prezidenta Māra Kučinska Atzinības rakstu.

Kultūras tūrisma seminārā Latvijas Institūta direktore Aiva Rozenberga iepazīstināja semināra dalībniekus ar Latvijas plāniem un kultūras programmu valsts simtgades atzīmēšanai. Savukārt Liepājas Reģiona tūrisma informācijas biroja vadītāja Inta Šoriņa un koncertzāles “Lielais dzintars” mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča prezentēja jauno koncertzāli un nākamā gada koncertprogrammu, kā arī pastāstīja par jaunām kultūras tūrisma iespējām Liepājā un tās apkārtnē. Ar Hamburgas jauno koncertzāli Elbas filharmoniju seminārā iepazīstināja tās preses sekretārs Toms R.Šulcs (Tom R. Schulz).

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā