Vācijā plaši atzīmēs Latvijas valsts svētkus

11.11.2016. 17:12

Šogad Vācijā un Berlīnē Latvijas valsts svētku nedēļā gaidāma plaša pasākumu programma.  Latvijas vēstniecībā Berlīnē šogad notiks diasporas sanāksme un koncerts, savukārt Hamburgas brīvpilsētas pārstāvniecībā Berlīnē norisināsies Liepājai un kultūras tūrismam veltīts seminārs un koncerts. Latvijas Republikas proklamēšanas 98. gadadiena tiks atzīmēta arī daudzās citās Vācijas pilsētās.

11. novembrī Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Atis Sjanīts Latvijas vēstniecībā Berlīnē iepazīstinās tautiešu organizācijas Vācijā ar diasporas politikas aktualitātēm. Vēl diasporas sanāksmē ar referātiem uzstāsies arī Sabiedrības saliedētības politikas ekspertu darba grupas vadītāja Liesma Ose, Sabiedrības politikas centra PROVIDUS pētniece migrācijas un integrācijas jomā Agnese Lāce, kā arī Eiropas Latviešu apvienības priekšsēdētājs Kristaps Grasis. Dienas otrajā daļā vēstniecībā notiks diasporas nacionālās dienas svinības, kurās tiks demonstrēta Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa svētku uzruna, notiks koklētājas Laimas Jansones koncerts un diasporas kolektīvu uzstāšanās.

Savukārt 16. novembrī Hamburgas brīvpilsētas pārstāvniecībā Berlīnē notiks Latvijas simtgadei, Liepājai un kultūras tūrismam veltīts seminārs ar tūroperatoru un žurnālistu dalību, kurā ar aktualitātēm no Latvijas iepazīstinās Latvijas institūta direktore Aiva Rozenberga, Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča, kā arī Liepājas Reģiona tūrisma informācijas biroja vadītāja Inta Šoriņa. Ar Hamburgas pieredzi kultūras tūrisma jomā dalīsies Hamburgas Elbas filharmonijas preses sekretārs Toms R. Šulcs (Tom R. Schulz).

Tāpat Hamburgas pārstāvniecībā Berlīnē notiks valsts svētku koncerts un pieņemšana Vācijas amatpersonām, diplomātiskajam korpusam un īpašajiem viesiem, kuru ar uzrunām atklās Latvijas vēstniece Vācijā Elita Kuzma un Hamburgas pārstāvniecības vadītājs Volfgangs Šmits (Wolfgang Schmidt). Koncertā ar klasisku programmu, kurā būs iekļauti Latvijai un Hamburgai tuvu komponistu darbi, uzstāsies Liepājas Simfoniskā orķestra stīgu kvartets. Hamburgas pilsētai Vācijā ir federālās zemes statuss, katrai federālajai zemei Berlīnē ir sava pārstāvniecība.

18. un 19. novembrī vēstniecības vadītājas vietnieks Jānis Bērziņš apmeklēs diasporas rīkotas valsts svētku svinības Štutgartē (Stuttgart) un Villihā (Willich). Valsts svētki tiks atzīmēti arī Frankfurtē pie Mainas, Minhenē, Hamburgā, Freiburgā, Minsterē un daudzās citās Vācijas pilsētās. Vēstniecība diasporas organizācijām šogad nogādājusi 300 metrus Latvijas karoga lentīšu, aicinot valsts svētku nedēļā tās nēsāt pie apģērba.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā