Lineburgā ar simpoziju piemin 1941. gada masu deportāciju 75. gadadienu

16.09.2016. 13:49

14. septembrī Lineburgas (Lüneburg) Austrumprūsijas muzejā (Ostpreußisches Landesmuseum) ar simpoziju tika pieminēta 75. gadadiena kopš 1941. gada jūnija masu deportācijām Baltijā.

Vēstniece savā uzrunā uzsvēra atceres pasākumu nozīmību, norādot, ka Vācu organizāciju un institūciju kopējais darbs sniedz svarīgu pienesumu konstruktīvā un zinātniskā abu 20. gadsimta totalitāro režīmu izpētē. Tikai šādi ir iespējams nodrošināt ilgtspējīgu stabilitāti, demokrātiju un drošību visā Eiropas telpā. Latvija vienmēr ir bijusi atvērta starptautiskai sadarbībai, lai kopīgi pētītu sarežģītus vēstures jautājumus. Tāpat vēstniece pauda nožēlu, ka vēsture arvien biežāk tiek politiski instrumentalizēta un tas tiek darīts ne tikai iekšpolitisku mērķu sasniegšanai, bet arī, lai sētu nedrošību Rietumu civilizācijā un traucētu Eiropas tautu dialogu.

Pasākumā ar uzrunām piedalījās arī Vācijas Bundestāga deputāte un Vācijas-Latvijas parlamentāras grupas Vācijas Bundestāgā locekle Elizabete Močmane (Elisabeth Motschmann), Nord-Ost institūta eksperts Dr. Joahims Taubers (Joachim Tauber), kā arī Austrumprūsijas muzeja direktors Dr. Joahims Mēnerts (Joachim Mähnert). Pasākuma turpinājumā ar lekciju par 1941. gada deportācijām uzstājās Nord-Ost institūta pētnieks Detlefs Hennings (Detlef Henning), kurai sekoja ekspertu paneļdiskusija. Tajā piedalījās arī latviešu izcelsmes Darmštates Tehniskās universitātes politoloģijas nodaļas pētniece Dr. Sigita Urdze.

1941. gada naktī no 13. uz 14. jūniju padomju okupācijas vara uz PSRS iekšlietu sistēmas koncentrācijas nometnēm izsūtīja vairāk nekā 15 000 Latvijas civiliedzīvotāju. Līdz gada beigām tika apcietināti un deportēti 0.78% no visiem Latvijas iedzīvotājiem. Deportācijas skāra arī vairākas Latvijas minoritātes, no kurām lielākā grupa bija ebreji, sastādot 12% no visu deportēto skaita.

Sag. Kaspars Adijāns, tālr.+49 30 82 600 232, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā