Berlīnē paziņo par kultūras 'Nobela prēmijas' piešķiršanu latviešu vijoles virtuozam maestro Gidonam Krēmeram

15.09.2016. 16:00

13. septembrī Latvijas vēstniece Vācijā apmeklēja Praemium Imperiale balvas ieguvēju paziņošanas pasākumu Berlīnē, lai sveiktu latviešu vijoles virtuozu un diriģentu Gidonu Krēmeru, kurš prestižo apbalvojumu ieguva kategorijā "Mūzika".

G. Krēmers izraudzīts par mūža ieguldījumu kultūrā un mūzikā, un personīgi piedalījās balvas ieguvēju paziņošanas pasākumā. Mākslinieks uzsvēra savu piederību Latvijai un, atskatoties uz paveikto, izcēla savu pirms 20 gadiem pieņemto lēmumu dibināt kamerorķestri “Kremerata Baltica”, kas devis šī reģiona mūziķiem iespēju attīstīties un apliecināt sevi starptautiski. Viņš arī pauda gandarījumu, ka 20 gadu laikā orķestrim izdevies uzturēt augsto kvalitāti.

Balvas ieguvējus paziņoja Gētes institūta prezidents un Praemium Imperiale starptautiskais padomnieks Prof.Dr. Klauss Dīters Lēmans (Klaus-Dieter Lehmann). Kopā ar G. Krēmeru balvu šogad citās kategorijās ieguva slavenais amerikāņu režisors Martins Skorsēze (Martin Scorsese) un amerikāņu māksliniece Sindija Šērmane (Cindy Sherman).

Praemium Imperiale tiek uzskatīta par līdzinieku Nobela prēmijai literatūrā, jo darbojas pēc līdzīgiem principiem, attiecinot to arī uz citām kultūras kategorijām. Balva iedibināta 1989. gadā pēc Japānas imperatora ģimenes iniciatīvas. Balvu pasniegšanas svinīgā ceremonija notiks 18. oktobrī Tokijā.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā