Valmierā atklāts 10.Latvijas – Vācijas sadarbības forums

17.08.2016. 16:09

Otrdien, 16. augustā, koncertzālē “Valmiera” ar svētku uzrunām atklāts 10. Latvijas – Vācijas sadarbības forums, kas Valmierā norisināsies līdz 19. augustam.

Foruma dalībniekus uzrunāja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, Vācijas Federatīvās Republikas vēstnieks Latvijā Rolfs Šute (Rolf Schütte), Latvijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Vācijas Federatīvajā Republikā Elita Kuzma un citi foruma darbā iesaistītie pārstāvji.

“Valmieru, kaimiņu novadus un Gīterslo saista cieša draudzība, tāpēc īpašs prieks uzņemt 10. Latvijas un Vācijas sadarbības forumu un runāt par tēmām, kas aktuālas mums visiem, kā arī liels ieguvums ir mācīties vienam no otra pieredzes,” uzsvēra J. Baiks.

Vācijas Federatīvās Republikas vēstnieks Latvijā R. Šute uzsvēra, ka sadarbība pašvaldību līmenī bagātina divpusējās attiecībās, jo nepastarpinātā veidā iesaistīti abu valstu iedzīvotāji. Valmieras un apkārtējo novadu draudzība ar Gīterslo nākamgad atzīmēs 25. gadadienu, kas apliecina, ka partnerību veido ne tikai pašvaldības, bet galvenokārt pilsoniskā sabiedrība un privātpersonas.

Abu pušu ieguldījumu uzsvēra arī Latvijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Vācijas Federatīvajā Republikā E. Kuzma: “Šī sadarbība ir izcils piemērs savstarpēju projektu attīstīšanā tautsaimniecībā, sociālajā jomā, izglītībā, kultūrā, draudžu lietās un citās jomās.” Vēstniece norādīja uz Latvijas un Vācijas sadarbības piemēriem ne tikai vietējā līmenī, bet arī valstiskā, uzsverot, ka abu valstu dialogs turpinās.

10. Latvijas – Vācijas sadarbības foruma laikā dalībnieki diskutēs par duālo profesionālo izglītību, sociālo uzņēmējdarbību, videi draudzīgu ražošanu un atjaunojamajiem energoresursiem un krājaizdevumu sabiedrības – aktualitātēm un funkcijām. Katrā no diskusiju blokiem pārrunās gan Latvijas, gan Vācijas labos piemērus, ko prezentēs īpaši forumam piesaistīti referenti. Tāpat foruma laikā runās par līdzšinējo un nākotnes sadarbību, akcentējot jomas, kurās tā notikusi visveiksmīgāk un kurām būtu jāpievērš pastiprināta uzmanība.

Latvijas – Vācijas sadarbības forums tiek organizēts kopš 2007. gada, un tas pārmaiņus notiek gan Latvijā, gan Vācijā. Līdz šim Latvijā forums norisinājies Salacgrīvā, Jēkabpilī, Smiltenē un Valmierā.

Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece
Mob. tālr.:26443410

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā