Latvijas vēstniece Vācijā Elita Kuzma apmeklē Ķīles nedēļu

24.06.2016. 10:35

23. jūnijā Latvijas vēstniece Vācijā Elita Kuzma apmeklēja Šlēsvigas-Holšteinas federālās zemes galvaspilsētu Ķīli, lai tradicionālās Ķīles nedēļas ietvaros svinīgajās vakariņās diplomātiskā korpusa vārdā sveiktu klātesošos viesus. Pasākumu atklāja Šlēsvigas-Holšteinas Ministru prezidents Torstens Albigs (Torsten Albig), Ķīles mērs Dr. Ulfs Kempfers (Dr. Ulf Kämpfer), kā arī tradīcijām bagātā Ķīles burāšanas kluba priekšsēdētājs Dr. Karstens Krāge (Dr. Carsten Krage).

Savā uzrunā vēstniece E. Kuzma norādīja, ka Baltijas jūras reģions ir viens no dinamiskākajiem, inovatīvākajiem un ekonomiski attīstītākajiem reģioniem Eiropā. Tomēr arī tas saskaras ar aktuālajiem migrācijas, ekonomikas, ekoloģijas, demogrāfijas un ģeopolitiskajiem izaicinājumiem. Demokrātiskas un pārtikušas sabiedrības veidošana ir visa reģiona interesēs, tādēļ reģiona valstīm arī turpmāk jāsadarbojas, saglabājot uzticību eiropeiskajām vērtībām.

Ķīles nedēļa ir tradicionāli jūrniecības svētki, kuri ir vieni no lielākajiem burāšanas sporta pasākumiem pasaulē un šogad jau 122. reizi sveiks savus viesus, sagaidot 3 milj. apmeklētāju. Ķīles nedēļu savulaik iedibināja kādreizējais Vācijas imperators Vilhelms II, un laika gaitā šis pasākums ir pārvērties par multinacionālu vasaras festivālu, kura laikā notiek virkne sporta, izklaides, zinātnes, kultūras un politisko pasākumu. No Latvijas šī gada svētkos piedalās Latvijas Jūras spēku flotiles kuģis “Tālivaldis”.

 


Prese kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Vācijā
Adrese: Reinerzstrasse 40/41, 14193 Berlīne, Vācija
Telefons: +49 (0) 30 826 002 22
Fakss: +49 (0) 30 826 002 33
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā