Pases/eID noformēšana

13.05.2020. 15:42

Saskaņā ar Konsulārās palīdzības un konsulāro pakalpojumu likumu Latvijas vēstniecība Beļģijā sniedz konsulāros pakalpojumus personu apliecinošu dokumentu (pases un personas apliecības) izgatavošanas, izziņu izsniegšanas, dokumentu izprasīšanas un citos jautājumos tikai personām, kuras Iedzīvotāju reģistrā kā savu dzīvesvietu norādījušas Beļģiju vai Luksemburgu.

Latvijas Republikas pilsoņi un nepilsoņi var saņemt jaunu pasi un/vai personas apliecību (eID karti) ar Latvijas vēstniecības Beļģijā starpniecību.

 

Lai noformētu pasi vai personas apliecību (eID karti), vēstniecībā ir jāierodas personīgi.

Uz pieteikto vizīti vēstniecībā jāņem līdzi šādi dokumenti:

1) pase un personas apliecība (eID karte) (ja Jūsu rīcība ir tikai viens no personu apliecinošajiem dokumentiem, tad jāuzrāda tikai attiecīgais dokuments);

2) ja jaunu pasi un/vai personas apliecību (eID karti) vēlaties izgatavot pēc vārda/uzvārda maiņas, lūdzam par to brīdināt, piesakoties uz vizīti vēstniecībā;

3) ja pase un/vai personas apliecība (eID karte) tiek izgatavota bērnam līdz 5 gadu vecumam, tad līdzi jābūt vienai fotosalonā izgatavotai krāsainai fotogrāfijai (3×4 cm, uz balta fona).

4) pirmreizēja personas apliecinoša dokumenta izdošanas gadījumā līdzi jāņem arī dzimšanas apliecība un Apliecinājums par personas koda piešķiršanu.

Tā kā personu apliecinoši dokumenti tiek izgatavoti PMLP Latvijā, pases un personas apliecības (eID) noformēšana un saņemšana ar vēstniecības Beļģijā starpniecību aizņem 4 - 6 nedēļas.

Ja persona nav sasniegusi 15 gadu vecumu, dokumentus personas apliecinoša dokumenta saņemšanai iesniedz viens no vecākiem. Arī bērnam pieteikuma noformēšanas brīdī jābūt vēstniecībā, lai konsulārā amatpersona pārliecinātos par viņa identitāti.

Informāciju par valsts nodevas un konsulārās samaksas apmēru lūdzam skatīt šeit.

Par personu apliecinoša dokumenta noformēšanu ar pārstāvniecības starpniecību var norēķināties dokumenta pieteikuma noformēšanas brīdī maksājot ar (savu) bankas karti, vai arī iepriekš veicot pārskaitījumu vēstniecības norādītos bankas kontos (kontu rekvizītus iespējams saņemt e-pasta vēstulē pēc pieprasījuma). Pie dokumenta noformēšanas jāuzrāda apstiprinājums par šo maksājumu veikšanu.

Detalizētāka informācija par personu apliecinošu dokumentu noformēšanu pieejama Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā.