Bērna reģistrācija Latvijas pilsonībā

14.02.2020. 15:22

Beļģijā vai Luksemburgā dzimušais bērns ir atzīstams par Latvijas pilsoni, ja viņa dzimšanas brīdī viens vai abi vecāki ir Latvijas pilsoņi. Vēršam uzmanību uz faktu, ka Beļģijas vai Luksemburgas pilsonība nav šķērslis bērna reģistrācijai par Latvijas pilsoni.

Latvijas pilsoņi tiek aicināti pildīt Iedzīvotāju reģistra likuma 15. pantā noteikto pienākumu, proti, ziņas par jaundzimušo bērnu sniegt divu mēnešu laikā pēc bērna piedzimšanas.

 

Lai reģistrētu Beļģijā vai Luksemburgā dzimušu bērnu par Latvijas Republikas pilsoni, vecākiem jāierodas vēstniecībā. Ierodoties vēstniecībā jāaizpilda un jāiesniedz iesniegums bērna reģistrācijai (iesnieguma forma saņemama vēstniecībā vai izdrukājama PMLP interneta vietnē) un jāuzrāda šādi dokumenti:

  • bērna dzimšanas apliecība (franču, angļu, vācu valodā vai dzimšanas apliecības starptautiskā forma);
  • ja bērns ir citas valsts pilsonis, attiecīgās valsts pilsoņa personas apliecība vai pase;
  • abu vecāku personu apliecinoši dokumenti (pase vai personas apliecība).

Līdzi jāņem bankas maksājumu karte konsulārās nodevas apmaksai. Konsulārā nodeva par dokumentu nosūtīšanu ar vēstniecības starpniecību ir 40,00 EUR.

Nepieciešamības gadījumā par bērna vārda un uzvārda pareizu atveidi latviešu valodā lūdzam konsultēties ar Latviešu valodas aģentūru, rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , vai izmantot Latviešu valodas aģentūras izveidoto lietotni Citvalodu personvārdu atveide latviešu valodā

Lēmumu par pilsonības piešķiršanu, ziņu aktualizēšanu Iedzīvotāju reģistrā un personas koda piešķiršanu vai atteikumu piešķirt pilsonību pieņem un izsūta Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) uz Jūsu iesniegumā norādīto korespondences vai e-pasta adresi viena mēneša laikā pēc visu nepieciešamo dokumentu iesniegšanas.

Tikai pēc personas koda saņemšanas bērnam ir iespējams pieteikt pases vai personas apliecības izgatavošanu!

Detalizētāka informācija par ārvalstīs dzimušu bērnu, kuru dzimšanas brīdī viens vai abi vecāki ir Latvijas pilsoņi, reģistrēšanu Latvijas pilsonībā pieejama Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā.