Vēstnieks Andris Razāns viesojas Ostendē

10.09.2020. 14:02

Latvijas vēstnieks Beļģijā Andris Razāns 2020. gada 7.- 8. septembrī apmeklēja Beļģijas Rietumflandrijas provinces Ostendes pilsētu. Ostende ir viena no Flandrijas reģiona aktīvākajām jūras pilsētām. Tā ir pazīstama ne tikai kā viena no Beļģijas labākajiem tūrisma centriem, bet arī kā pilsēta ar spēcīgu un ļoti inovatīvu ostu, ar jūru saistīta uzņēmējdarbības nozaru Zilā klastera darbību. Ostendē atrodas arī Flandrijas Jūras institūts (Vlaams Instituut voor de Zee), kas ir viens no Eiropas vadošajiem jūras pētniecības centriem.

Vizītes ietvaros vēstnieks Razāns tikās ar Ostendes pilsētas mēru Bartu Tommeleinenu, kurš vēstnieku informēja par Ostendes pilsētas attīstību un iecerēm. Vēstniekam notika saruna ar Ostendes ostas vadību par ostā notiekošo. Ostendes ostas darbs ir nesaraujami saistīts ar Ziemeļjūrā izvietoto vēja parku darbību, kuri ostai un Ostendes pilsētai dekādes laikā ir radījuši ap 600 jaunu darba vietu, jūras zinātņu uzplaukumu un ar jūru saistītas Zilās ekonomikas nozaru rašanos. Ostendes osta šobrīd ir Beļģijas ekonomiski efektīvākā osta. Tikšanās laikā tika pārrunātas sadarbības iespējas ar Latviju.

Brauciena ietvaros vēstnieks apmeklēja arī Flandrijas Jūras institūtu, kur tika informēts par institūtā notiekošo un institūta ietekmi gan uz zinātni, gan ar jūru saistītas Beļģijas ekonomiku. Vēstniekam bija lieliska iespēja pārrunāt konkrētas sadarbības iespējas starp šo Flandrijas zinātnes centru un Latvijas Hidroekoloģijas institūtu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Beļģijā
23, avenue des Arts, 1000 Brisele, Beļģija
Telefons: +32 2 2383 236
Fakss: +32 2 2383 254
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā