Briseles profesionālais kamerkoris “Swara” velta koncertu Latvijas simtgadei

29.11.2018. 18:22
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei
Briseles profesionālais kamerkoris “Swara” velta koncertu Latvijas simtgadei

Briselē 2019. gada 24. novembrī Svētās sirds Dievmātes baznīcā kamerkoris “Swara”* un Latvijas vēstniecība Beļģijā aicināja kormūzikas cienītājus uz koncertu “Latvija”. Koncertā mūziķu a-capella dziedājumu papildināja īpaša fotogrāfiju sērija, kas radīta, iedvesmojoties no latviešu komponistu mūzikas.

Koncerta ievadā ansambļa diriģents un mākslinieciskais vadītājs Ivans Johans (Ivan Johan) klātesošajiem uzsvēra, ka projekts veidots par godu Latvijas simtgadei, ļaujot Beļģijas iedzīvotājiem iepazīt Latviju un tās kultūras vērtības. Viņš pateicās par veiksmīgo sadarbību projekta partneriem – Latvijas vēstniecībai Beļģijā un Latvijas nošu izdevējam SIA “Musica Baltica”.

Vokālais ansamblis “Swara” jau trīs gadus publikai piedāvā īpašus koncertus, kuros fotogrāfijas mijas ar mūsdienu kormūziku. Atzīmējot Latvijas simtgadi, šogad programmā bija iekļauti Latvijas komponistu – Uģa Prauliņa, Pētera Vaska, Ērika Ešenvalda, Andra Dzenīša un Ārija Šķepasta – vokālie skaņdarbi. Publikas skaļo aplausu iedrošināti, mūziķi papildus izpildīja arī Lūcijas Garūtas “Mūsu Tēvs debesīs” un Ērika Ešenvalda “O Salutaris Hostia”.

Koncerta vizuālo papildinājumu nodrošināja 11 fotogrāfu veidotie darbi, no kuriem daļa bija apskatāma arī pasākuma vietā izvietotā izstādē. Savukārt vēstniecība pasākuma laikā nodrošināja informatīvu stendu par Latviju un tās simtgades svinībām.

Fotogrāfiju izstādi un Uģa Prauliņa “Missa Rigensis” skanējumu papildināja Briselē dzīvojošās latviešu mākslinieces Ritas Ansones fotogrāfijas ar Latvijas dabas skatiem. Latviešu mākslinieki tika pārstāvēta arī kora rindās – starp astoņu dažādu tautību pārstāvjiem, kas veido kamerkori, uzstājās arī latviete Baiba Rozenbaha.

Diriģents Ivans Johans (Ivan Johan) vokālo ansambli “Swara” nodibināja 2016. gadā. Tas apvieno 20 Briselē mītošus mūziķus un tā mērķis ir popularizēt mūsdienu klasisko a-capella kormūziku. Jau kordiriģēšanas studiju laikā Ivans Johans apmaiņas programmā nonāca Lietuvā, kur sāka iepazīt Baltijas kormūzikas tradīcijas. Šogad Ivans Johans ieguva labākā diriģenta balvu Trešajā Starptautiskajā Baltijas jūras koru konkursā, kas norisinās Jūrmalā.

Latvijas dibināšanas gads sakrīt ar Pirmā pasaules akra beigām, tādēļ koncerts tika iekļauts arī Starptautiskās kormūzikas federācijas (“International Federation for Choral Music”) “Pasaules koru dienas” (“World Choral Day”) programmā. Koncerts “Latvija” ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

* “Swara” nosaukums cēlies no sanskrita apzīmējuma balsij, kā arī ar to apzīmē toņus klasiskajā Indijas mūzikā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Beļģijā
23, avenue des Arts, 1000 Brisele, Beļģija
Telefons: +32 2 2383 236
Fakss: +32 2 2383 254
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā