Informācija dodoties uz Baltkrieviju

12.03.2019. 13:23

 LATVIJAS REPUBLIKAS VALSTSPIEDERĪGO REĢISTRĀCIJAS KĀRTĪBA, UZTUROTIES BALTKRIEVIJAS REPUBLIKĀ

Reģistrācija – ārvalstniekiem noteiktā pagaidu uzturēšanās tiesību saņemšanas procedūra. Ārvalstnieks, kas terminētu laiku uzturas Baltkrievijas Republikā – persona, kura uz vīzas pamata, vai kārtībā, kas nepieprasa vīzas iegūšanu, ir ieceļojusi Baltkrievijas Republikā un kurai nav Baltkrievijas Republikas kompetento iestāžu izsniegta uzturēšanās atļauja.

Ieceļojot Baltkrievijas Republikas teritorijā, Latvijas Republikas valstspiederīgajiem svarīgi atcerēties par nepieciešamību ievērot 2008. gada 31. janvārī noslēgto Latvijas Republikas valdības un Baltkrievijas Republikas valdības vienošanos par pilsoņu savstarpējiem braucieniem, ar kuru Latvijas Republikas pilsoņi, bezvalstnieki, kuri pastāvīgi dzīvo Latvijas Republikas teritorijā, kā arī personas, kurām ir Latvijas Republikas nepilsoņa statuss, ir atbrīvoti no reģistrācijas Baltkrievijas Republikas teritorijā, ja viņu uzturēšanās nepārsniedz 30 dienas no ieceļošanas dienas. Pamatojoties uz 2018.gada 6.martā spēkā stājušos Protokolu par izmaiņām un papildinājumiem pie Vienošanās starp Baltkrievijas Republikas valdību un Krievijas Federācijas valdību par vienota parauga migrācijas karšu izmantošanu, visu kategoriju ārvalstu pilsoņi, kuri ieceļo Baltkrievijas Republikā (pastāvīgi vai īslaicīgi) ir atbrīvoti no migrācijas kartes aizpildīšanas un uzrādīšanas.

Tuvojoties augstāk minētā laika perioda beigām, nepieciešams reģistrēties Baltkrievijas Republikas kompetentajās iestādēs pēc faktiskās dzīvesvietas (attiecīgajā rajona Pilsonības un migrācijas pārvaldē, vai viesnīcā, kas var veikt ārvalstnieku reģistrāciju), kā arī elektronisko pakalpojumu portālā portal.gov.by. Elektroniskā reģistrācija ir bezmaksas un pieejama tiem ārvalstu pilsoņiem, kuri ieceļojuši Baltkrievijā caur Baltkrievijas Republikas robežu.

Jūsu uzmanībai plašāka informācija par pieteikuma iesniegšanas kārtību, Pilsonības un migrācijas pārvaldes darba laiki, Pārvaldes rajonu filiāļu saraksts pieejams Baltkrievijas Republikas Iekšlietu ministrijas mājas lapā: http://mvd.gov.by/main.aspx?guid=1731.

Papildu informācija par elektronisko reģistrāciju pieejama šeit: http://mvd.gov.by/ru/main.aspx?guid=102253

 

MAKSAS AUTOCEĻI

No 2013. gada 1. augusta Baltkrievijas Republikā darbojas maksas autoceļu sistēma. Lai pārvietotos pa maksas autoceļiem, kas apzīmēti ar zīmi ar uzrakstu “ПЛАТНАЯ ДАРОГА – TOLL ROAD”, automobiļa salonā jābūt uzstādītai elektroniskai ierīcei, kas nodrošina automātisku maksājuma summas aprēķinu par pārvietošanos noteiktā maksas autoceļa posmā, kad transportlīdzeklis šķērso samaksas iekasēšanas kontrolpunktu.

Lai norēķinātos par braucienu, vadītājiem nepieciešams reģistrēties sistēmā, izmantojot mājas lapu http://www.beltoll.by/ vai “BelToll” klientu apkalpošanas punktos un, veicot nepieciešamo priekšapmaksu, iegūt speciālo salona ierīci.

“BelToll” oficiālajā mājas lapā pieejama detalizēta informācija par klientu apkalpošanas punktiem, kuros iespējams iegādāties salona ierīci, par maksas autoceļu lietošanas kārtību, maksas autoceļu karti, un par maksas autoceļu izmantošanas kārtības neievērošanas sekām: http://www.beltoll.by/

 

TRANSPORTLĪDZEKĻU PAGAIDU IEVEŠANAS KĀRTĪBA

Transportlīdzekļiem personīgai lietošanai, kas tiek ievesti Baltkrievijas Republikas teritorijā uz terminētu laiku, nepieciešams noformēt muitas deklarāciju.

Baltkrievijas Republikas Valsts Muitas Komitejas mājas lapā pieejama detalizēta informācija par transportlīdzekļu pagaidu ievešanas kārtību, pagaidu ievešanas termiņa pagarināšanu, kā arī par deklarācijas noslēgšanu: http://gtk.gov.by/ru/

(http://www.gtk.gov.by/ru/regulation/1628356987/poryadok_vvoza_ts)

Vēršam Jūsu uzmanību, ka atbilstoši Vienošanās prasībām par transportlīdzekļa, kam noformēta pagaidu ievešana, minēto transportlīdzekli Baltkrievijas Republikas muitas teritorijā drīkst izmantot tikai persona, kas noformējusi tā ievešanu.

PREČU UN SKAIDRAS NAUDAS PĀRVIETOŠANA

Informācija par kārtību, kādā fiziskas personas, šķērsojot Baltkrievijas Republikas muitas robežu, drīkst pārvietot preces un skaidras naudas līdzekļus, kas paredzēti personīgai lietošanai, pieejama Baltkrievijas Republikas Valsts muitas komitejas oficiālajā mājas lapā: http://gtk.gov.by/ru/

(http://www.gtk.gov.by/ru/regulation/1628356987/porjadok_peremeschenija_tovarov)

Ārkārtas situācijā aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Baltkrievijā vai Latvijas konsulātu Vitebskā Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Ārlietu ministrija stingri iesaka jebkuram, kas dodas uz ārvalstīm, pirms ceļošanas iegādāties dzīvības un veselības apdrošināšanas polisi, kas paredz arī repatriāciju slimības vai nāves gadījumā, kā arī reģistrēties Konsulārajā reģistrā un viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas mobilo aplikāciju “Ceļo droši”