Eiropas Savienības kopīgs paziņojums Minskā pārstāvēto ES dalībvalstu, ASV, Apvienotās Karalistes un Šveices pārstāvniecību vārdā, par cilvēktiesību aizstāvju, žurnālistu un arodbiedrību aktīvistu vajāšanu

17.02.2021. 12:26

Neoficiāls tulkojums

2021.gada 17.februārī

Baltkrievijas varas iestādes turpina pastiprināti vajāt savas valsts pilsonisko sabiedrību. Tas ir jāizbeidz. Varas iestādes vēršas pret cilvēktiesību aizstāvjiem, plašsaziņas līdzekļu darbiniekiem, arodbiedrību pārstāvjiem un aizstāvības juristiem.

Vakar visā valstī tika veiktas kratīšanas dzīvesvietās un birojos vismaz trīsdesmit aktīvistiem, tostarp no cilvēktiesību centra „Viasna” un Baltkrievijas Žurnālistu asociācijas. Tas nav pieņemami. Baltkrievi tiek vajāti par savām pamattiesībām mierīgi protestēt pret 2020. gada augustā notikušajām vēlēšanām, kas nebija ne brīvas, ne godīgas un, kurām sekoja tiesībsargājošo iestāžu brutalitāte pret protestētājiem. Ir notikuši simtiem politiski motivētu tiesas prāvu. Baltkrieviem ir liegtas viņu pamattiesības, tostarp tiesības uz taisnīgu tiesu un tiesības uz humānu attieksmi pret apcietinātajiem.

Mēs turpināsim koordinēt mūsu pasākumus, lai vērstu uzmanību uz cilvēktiesību situāciju Baltkrievijā. Mēs aicinām Baltkrievijas varas iestādes nekavējoties un bez nosacījumiem atbrīvot visas patvaļīgi aizturētās personas. Tikai demokrātija, cilvēktiesību ievērošana, tiesiskums un brīvas un godīgas vēlēšanas, ievērojot Baltkrievijas tautas demokrātisko gribu, var garantēt stabilu, suverēnu un pārtikušu Baltkrievijas nākotni.

 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minska 220013, Baltkrievija
Tālrunis: +375 17 211 3033
Fakss: +375 17 284 74 94
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr       twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā