ASV, Apvienotās Karalistes, Šveices un Eiropas Savienības pārstāvju kopīgs paziņojums Minskā pārstāvēto ES dalībvalstu vārdā par vardarbības un represiju izmantošanu Baltkrievijā

01.09.2020. 10:18

Mēs vairākkārt esam paziņojuši par savu solidaritāti ar Baltkrievijas tautu, kura pieprasa ievērot cilvēka pamattiesības un brīvības, izmantojot brīvas un godīgas vēlēšanas. Mēs esam pārsteigti par nepārtrauktajām miermīlīgajām demonstrācijām visā Baltkrievijā. Tās liecina par Baltkrievijas tautas apņēmību un drosmi, tiecoties pēc demokrātiskām pārmaiņām.

Kopš vēlēšanām mēs esam pieredzējuši, kā tiesībsargājošās iestādes brutāli un nesamērīgi izmanto spēku pret miermīlīgiem protestētājiem un parastiem pilsoņiem. Mēs esam aculiecinieki daudzām nopietnām traumām, kas radušās šāda spēka izmantošanas rezultātā. Mēs esam informēti arī par neskaitāmiem nežēlīgas izturēšanās un pazemošanas gadījumiem attiecībā uz aizturētajiem. Mēs paužam solidaritāti ar visiem vardarbības un cietsirdīgas izturēšanās upuriem. Mēs jūtam līdzi upuru ģimenēm viņu bēdās. Par lielu nožēlu mēs esam kļuvuši par lieciniekiem cilvēku bojāejai un ciešanām, cilvēka cieņas un taisnīguma pārkāpumiem Baltkrievijā.

Mēs nosodām nesamērīgo spēka lietošanu un mudinām Baltkrievijas varas iestādes pārtraukt vardarbību un draudus izmantot militāru spēku pret savas valsts pilsoņiem un nekavējoties un bez nosacījumiem atbrīvot visus tos, kas nelikumīgi aizturēti. Ir jāpārtrauc iebiedēšana un kriminālvajāšana politisku iemeslu dēļ. Mēs aicinām Baltkrievijas iestādes ievērot valsts starptautiskās saistības attiecībā uz demokrātiskām brīvībām un cilvēktiesībām. Mēs sagaidām, ka tiks veikta pilnīga un caurskatāma izmeklēšana par visiem iespējamiem noziegumiem un pārkāpumiem, lai sauktu pie atbildības vainīgos. Tikai tas pavērs ceļu krīzes mierīgai noregulēšanai, pamatojoties uz iekļaujošu nacionālo dialogu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minska 220013, Baltkrievija
Tālrunis: +375 17 211 3033
Fakss: +375 17 284 74 94
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr       twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā