ES un ES dalībvalstu diplomātisko misiju vadītāji Minskā tikās ar Baltkrievijas ārlietu ministru Vladimiru Makeju

27.08.2020. 17:45

2020. gada 27. augustā ES un ES valstu diplomātisko misiju vadītājiem bija iespēja pārrunāt situāciju Baltkrievijā ar Baltkrievijas ārlietu ministru Vladimiru Makeju. Eiropas Savienība rūpīgi seko līdzi notikumiem Baltkrievijā pirms un pēc vēlēšanām. ES vairākkārt aicināja Baltkrievijas varas iestādes rast piemērotus risinājumus, pārtraucot vardarbību un iesaistoties patiesā un plašā nacionālā dialogā. Uz šī fona Eiropas Savienības diplomātisko misiju vadītāji Minskā lūdza tikšanos ar Vladimiru Makeju, kam viņš laipni piekrita.

Es diplomāti uzsvēra, ka tikai mierīgs un demokrātisks process, kura pamatā ir neatkarīgi un brīvi plašsaziņas līdzekļi un spēcīga pilsoniskā sabiedrība, var nodrošināt ilgtspējīgus risinājumus. Vēstnieki pauda apbrīnu par drosmi, ar kādu Baltkrievijas pilsoņi devušies ielās, lai protestētu pret vēlēšanu falsifikāciju un aizstāvētu savas tiesības uz brīvību un demokrātisku pārstāvību. Baltkrievi aicina varas iestādes uz atklātu dialogu par savas valsts nākotni.

Šajā sakarā Eiropas diplomāti uzsvēra, ka nav pieņemama Koordinācijas padomes locekļu vajāšana, pamatojoties uz varas iestāžu iesniegtajiem apsvērumiem. Šodienas sanāksmē ES diplomāti atgādināja par saviem agrākajiem lūgumiem piekļūt ieslodzījuma vietām tikties ar virkni Baltkrievijas pilsoņu, kurus ES vēstnieki uzskata par apcietinātiem politisku iemeslu dēļ.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minska 220013, Baltkrievija
Tālrunis: +375 17 211 3033
Fakss: +375 17 284 74 94
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr       twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā