Valsts prezidents un Baltkrievijas prezidents tālsarunā vienojas par iespējami drīzu A. Lukašenko vizīti Latvijā

24.03.2020. 15:09
Valsts prezidents un Baltkrievijas prezidents tālsarunā vienojas par iespējami drīzu A. Lukašenko vizīti Latvijā

Valsts prezidentam Egilam Levitam šodien bija tālsaruna ar Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko. Abi prezidenti, atzīmējot labās kaimiņattiecības, pārrunāja aktuālos divpusējos un starptautiskās dienaskārtības jautājumus.

Sarunā abi prezidenti vienojās, ka koronavīrusa Covid-19 ierobežošanas pasākumu dēļ šajā aprīlī paredzētā Baltkrievijas prezidenta vizīte Latvijā tiks pārcelta uz citu laiku iespējami drīz, abām pusēm saskaņojot datumus.

Abi prezidenti apmainījās ar informāciju par valstu rīcību Covid-19 ierobežošanā. E. Levits un A. Lukašenko pozitīvi novērtēja Latvijas un Baltkrievijas sadarbību repatriācijas jautājumos saistībā ar koronavīrusa Covid-19 krīzi, nodrošinot to, ka no Latvijas var izbraukt Baltkrievijas pilsoņi, savukārt caur Minsku uz Latviju var nokļūt mūsu valstspiederīgie.

Tāpat abi prezidenti pārrunāja nepieciešamību stiprināt Latvijas un Baltkrievijas ekonomisko sadarbību, tai skaitā transporta jomā, kam īpaša uzmanība tiks pievērsta gaidāmās A. Lukašenko vizītes laikā Latvijā.

E. Levits un A. Lukašenko apspriedās arī par gaidāmo Pasaules čempionātu hokejā 2021. gadā, kam jānotiek Latvijā un Baltkrievijā.

Avots: Latvijas Valsts prezidenta kanceleja

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minska 220013, Baltkrievija
Tālrunis: +375 17 211 3033
Fakss: +375 17 284 74 94
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr       twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā