Minskā tiek atklāta Daugavpils Rotko centra kolekcijas izstāde

14.02.2020. 16:31

2020. gada 13. februārī Minskas nacionālajā laikmetīgās mākslas centrā Baltkrievijā tika atklāta Rotko centra kolekcijas izstāde „Gaismēnas robežas”. Izstādes atklāšanā piedalījās vēstnieks Einars Semanis, mākslas centra direktors Sergejs Kristapovičs, mākslinieces Guna Millersone un Elga Grīnvalde, Daugavpils Marka Rotko mākslas centra izstāžu kuratore Tatjana Černova un galvenā krājuma glabātāja Zane Melāne. Izstāde bija plaši apmeklēta un viesos izraisīja lielu interesi.

Savā uzrunā vēstnieks atzīmēja, ka izstāde ir skaists simbols un pierādījums Latvijas un Baltkrievijas bagātajam un daudzpusīgajam kultūru dialogam. E.Semanis izteica pateicību Rotko centram par aktīvo un ražīgo sadarbību ar Baltkrievijas vadošajām mākslas galerijām un vēlēja panākumus nākotnes projektu īstenošanā.

Izstāde „Gaismēnas robežas” ir trīs Latvijas mākslinieču kopprojekts. Ingūna Liepa, Guna Millersone un Elga Grīnvalde ir spilgtas abstraktā ekspresionisma pārstāves, kuru iedvesmas avots ir ainavas. Dabas parādības un tās iniciētos procesus katra redz un uz audeklā projicē citādi, svarīgāko lomu, atvēlot pašam gleznošanas procesam. Krāsu laukumu salikumi, līniju pārklājumi, gaismēnu rotaļas prasmīgi savijas izcilos mākslas darbos.

Izstādi atbalsta Daugavpils pilsētas dome, Valsts kultūrkapitāla fonds, Baltkrievijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Republikas vēstniecība Baltkrievijā un Basila Alkazzi fonds. 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minska 220013, Baltkrievija
Tālrunis: +375 17 211 3033
Fakss: +375 17 284 74 94
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr       twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā