Vēstnieks Einars Semanis tiekas ar Baltkrievijas Republikas Nacionālās sapulces Pārstāvju palātas priekšsēdētāju Vladimiru Andreičenko

06.11.2019. 15:52

6. novembrī vēstnieks Einars Semanis iepazīšanās vizītē tikās ar Baltkrievijas Republikas Nacionālās sapulces Pārstāvju palātas priekšsēdētāju Vladimiru Andreičenko.

Sarunas laikā tika pārrunāti aktuālie Latvijas un Baltkrievijas divpusējās sadarbības jautājumi, uzsvērts aktīvais politiskais dialogs, kā arī atzīmēta ciešā parlamentārā sadarbība un tuvās reģionālās saites pašvaldību līmenī. Īpaši tika izcelta gatavošanās kopīgi plānotajam Pasaules čempionātam hokejā. Abas puses atzīmēja Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko paziņojuma par viņa plānoto vizīti uz Latviju nozīmi. E.Semanis un V.Andreičenko pauda gandarījumu par daudzpusīgo un auglīgo Vitebskas sadarbību ar partneriem Latvijā.

Pārrunājot Latvijas un Baltkrievijas ekonomisko sadarbību, abas puses piekrita, ka esošā ekonomiskā sadarbība ir jāpadziļina. Abas puses bija vienisprātis, ka Latvijas un Baltkrievijas starpvaldību komisija ekonomiskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības jautājumos ir nozīmīgs instruments abu valstu sadarbības veicināšanai.

E.Semanis minēja tādas jomas kā, piemēram, Latvijas un Baltkrievijas start-up uzņēmumu sadarbību, kā arī sadarbību informācijas tehnoloģiju jomā, t.sk., Eiropas Savienības Austrumu partnerības projektu ietvaros. 

Vēstnieks īpaši uzsvēra prioritāros sadarbības virzienus transporta un loģistikas jomās, un piedāvāja dažādot un palielināt Baltkrievijas kravu klāstu caur Latvijas ostām, īpašu uzmanību pievēršot naftas, naftas produktu un minerālmēslu pārvadāšanai. Tāpat puses pauda gandarījumu par pārvadāto kravu apjoma pieaugumu konteinervilcienos Zubr un kravas ekspresvilcienos Minska-Rīga un Rīga-Minska.

Pārrunājot tūrisma jautājumus un pieminot vasarā parakstīto Latvijas un Baltkrievijas sadarbības memorandu tūrisma jomā, E.Semanis atzīmēja, ka par ciešajām kaimiņvalstu attiecībām liecina fakts, ka 2018. gadā 70% Baltkrievijas ceļotāju vizītes mērķis doties uz Latviju bija draugu vai radu apmeklējums.

Noslēgumā Vladimirs Andreičenko novēlēja vēstniekam sekmes turpmākajā darbā, stiprinot Latvijas  un Baltkrievijas  ciešās kaimiņattiecības un attīstot sadarbību.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minska 220013, Baltkrievija
Tālrunis: +375 17 211 3033
Fakss: +375 17 284 74 94
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr       twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā