Vēstnieks Einars Semanis uzsver nepieciešamību stiprināt ekonomiskās attiecības

01.11.2019. 12:50

2019. gada 1. novembrī vēstnieks Einars Semanis tikās ar Baltkrievijas Republikas Nacionālās sapulces Republikas padomes priekšsēdētāju Mihailu Mjasņikoviču (Михаил Мясникович).

Tikšanās laikā tika pārrunāts plašs divpusējo attiecību jautājumu spektrs, tai skaitā aktīvais politiskais dialogs, ekonomiskā sadarbība, kultūras un izglītības saites, kā arī Baltkrievijas attiecības ar Eiropas Savienību (ES) un NATO.

Augstu tika novērtēta Latvijas un Baltkrievijas starpvaldību komisijas ekonomiskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības jautājumos nozīme, kā arī īpaši tika izcelta gatavošanās kopīgi plānotajam Pasaules čempionātam hokejā. Sarunu biedri pozitīvi atzīmēja aktīvo parlamentāro sadarbību starp Latvijas un Baltkrievijas deputātiem.

Vēstnieks Einars Semanis uzsvēra nepieciešamību stiprināt esošo ekonomisko sadarbību, it īpaši transporta un loģistikas jomās. “Piedāvājam dažādot un palielināt caur Latvijas ostām pārvadāto Baltkrievijas kravu klāstu, īpaši naftas un kālija produktu jomā, padziļināt sadarbību Eirāzijas transporta koridoru attīstībā un Latvijas tranzīta infrastruktūras izmantošanā industriālā parka “Lielais akmens” kravu apkalpošanai,” teica vēstnieks. M.Mjasņikovičs aicināja attīstīt kopīgus investīciju projektus.  

Abas puses īpaši izcēla labās kaimiņattiecības starp Latviju un Baltkrieviju, un pārrunāja plānoto Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko vizīti uz Latviju.

Pievēršoties Baltkrievijas attiecībām ar ES, E.Semanis apliecināja, ka Latvija ir ieinteresēta esošās sadarbības padziļināšanā un esam gandarīti par progresu sarunās par ES-Baltkrievijas Vīzu atvieglotas izsniegšanas un Readmisijas līgumiem.  Attiecībā uz sadarbību drošības jomā vēstnieks augstu novērtēja regulāro dialogu par drošības politikas jautājumiem.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minska 220013, Baltkrievija
Tālrunis: +375 17 211 3033
Fakss: +375 17 284 74 94
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr       twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā