Vēstnieks ar Baltkrievijas Hokeja federācijas priekšsēdētāju pārrunā 2021. gada Pasaules hokeja čempionāta organizēšanu

22.10.2019. 17:30

2019. gada 22. oktobrī vēstnieks Baltkrievijā Einars Semanis tikās ar Baltkrievijas Hokeja federācijas priekšsēdētāju Genādiju Savilovu, lai pārrunātu gatavošanos 2021. gada Pasaules hokeja čempionātam, kas vienlaikus norisināsies Minskā un Rīgā. Tikšanās reizē no Latvijas puses piedalījās arī Valsts robežsardzes specializētais atašejs Baltkrievijā pulkvedis Aleksandrs Petrovskis un vēstniecības otrais sekretārs Mārtiņš Teteris.

Abas puses bija vienisprātis, ka Latvijas un Baltkrievijas sadarbība Pasaules hokeja čempionāta organizēšanā ir veiksmīga. Šim jautājumam pievērsa uzmanību Latvijas un Baltkrievijas starpvaldību komisijas sēdē šā gada 1.-2. oktobrī un ārlietu ministra Edgara Rinkēviča tikšanās reizēs ar Baltkrievijas augstākajām amatpersonām Minskā šā gada 25.-26. jūlijā.

Vēstnieks E.Semanis tikšanās laikā uzsvēra, ka Pasaules hokeja čempionāts ir lieliska iespēja iepriecināt hokeja līdzjutējus, veicināt mūsu valstu starptautisko atpazīstamību un tūrismu. Vēstnieks atzīmēja, ka šā gada 15. oktobrī Latvijas Ministru kabinets ir aktualizējusi Rīcības komitejas pasaules čempionāta hokejā vīriešiem organizēšanas uzraudzībai sastāvu, par komitejas vadītāju ieceļot Ministru prezidentu Arturu Krišjāni Kariņu. Ministru prezidenta apstiprināšana par komitejas vadītāju apliecina, ka Latvijā hokeja čempionāta organizēšanai tiek pievērsta uzmanība augstākajā politiskajā līmenī. Tāpat vēstnieks uzsvēra, ka Latvija aktīvi strādā pie tā, lai hokeja čempionāts būtu izdevies  – turpinās robežkontroles punktu modernizācija, noslēgts līgums par hokeja treniņu halles projektēšanu un būvniecību pie Daugavas stadiona, ieplānota autoceļu stāvokļa uzlabošana, tiks atvieglota robežu šķērsošana un ceļošana čempionāta dalībniekiem un līdzjutējiem, kā arī nodrošināta maksimāli ērta un ātra Šengenas vīzu saņemšana.

Pasaules hokeja čempionāts norisināsies no 2021. gada 7. līdz 23. maijam.  Gan Latvijai, gan Baltkrievijai ir pieredze Pasaules čempionāta hokejā rīkošanā – Rīgā Pasaules čempionāts hokejā notika 2006.gadā, savukārt Minskā – 2014. gadā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minska 220013, Baltkrievija
Tālrunis: +375 17 211 3033
Fakss: +375 17 284 74 94
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr       twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā