Latvijas vēstnieks ar Baltkrievijas Universālās preču biržas priekšsēdētāju pārrunā sadarbības perspektīvas ar Latviju

18.10.2019. 15:27

2019. gada 18. oktobrī Latvijas Republikas vēstnieks Baltkrievijas Republikā Einars Semanis tikās ar Baltkrievijas Universālās preču biržas valdes priekšsēdētāju Aleksandru Osmolovski, lai pārrunātu sadarbības padziļināšanu ar Latvijas uzņēmējiem.

Tikšanās laikā vēstnieks atzīmēja, ka Latvija Baltkrievijai ir uzticams sadarbības partneris, kas atspoguļojas mūsu divpusējās tirdzniecības apgrozījuma pozitīvajā dinamikā. Atsaucoties uz šā gada 1.-2. oktobra Latvijas un Baltkrievijas starpvaldību komisijas lēmumu par nepieciešamību paplašināt elektronisko biržu izmantošanu savstarpējā tirdzniecībā, puses apsprieda iespējamos pasākumus šī mērķa sasniegšanai. Tāpat Latvijas vēstnieks aicināja Universālo preču biržu padziļināt sadarbību ar Latvijas ostām kokmateriālu piegādēs gala patērētājiem trešajās valstīs.

Tikšanās reizē piedalījās arī Baltkrievijas Universālās preču biržas Stratēģiskās attīstības departamenta direktors Vitālijs Moščenko, Ārējo ekonomisko attiecību pārvaldes vadītājs Aleksandrs Bašlijs, Latvijas ārējās ekonomiskās pārstāvniecības vadītājs Baltkrievijā Georgijs Vojevoda un Latvijas vēstniecības otrais sekretārs Mārtiņš Teteris.

Baltkrievijas Universālā preču birža ir preču tirdzniecības platforma, kurā tiek organizētas preču (metāla produkti, kokmateriāli, lauksaimniecības, rūpniecības un plaša patēriņa preces) elektroniskas izsoles. Universālā preču birža uzsāka darbu 2005. gadā. Pašlaik biržā ir akreditēti 16 380 dalībnieki, tai skaitā 352 no Latvijas (Latvija ir trešajā vietā pēc dalībnieku skaita aiz Krievijas un Lietuvas). 2019. gada pirmajā pusgadā vairāki Latvijas uzņēmumi bija šķeldas un zāģmateriālu uzpircēju pirmajā desmitniekā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minska 220013, Baltkrievija
Tālrunis: +375 17 211 3033
Fakss: +375 17 284 74 94
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr       twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā