Minskā tiek atklāta Anitas Melderes izstāde “Vasaras stāsti”

17.10.2019. 12:22

2019. gada 16. oktobrī Minskā Mihaila Savicka mākslas galerijā tika atklāta latviešu mākslinieces Anitas Melderes gleznu izstāde ar nosaukumu “Vasaras stāsti”. Izstādi ar Latvijas vēstniecības Baltkrievijā atbalstu organizē Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs.

Projekts “Vasaras stāsti” ir Anitas Melderes un Marka Rotko mākslas centra ilggadējas draudzības turpinājums. Anitas Melderes darbus raksturo krāsu spēks kā viņas abstrakto darbu galvenais varonis, veiksmīgi savienojot izteiksmes minimālismu ar spēcīgu glezniecības ekspresiju.

Kopš 2007. gada ir aizsākusies A.Melderes sadarbība ar Daugavpili. 2007. gadā viņa piedalījās Markam Rotko veltītā glezniecības plenērā, kā arī Daugavpils universitātes mākslas studiju maģistra programmas izstrādē. 2014. gada pavasarī māksliniece rīkoja pirmo personālizstādi Marka Rotko mākslas centrā.  

Māksliniece savu radošo meklējumu ceļā ir strādājusi ar dažādām tehnikām (eļļa, akrils, akvarelis), ir izmēģinājusi arī litogrāfijas, kā arī porcelāna un zīda apgleznošanu, līdz 90-tos gados pievērsusies abstraktajai glezniecībai, ko arī veiksmīgi turpina līdz pat šodienai.

Marka Rotko mākslas centrs un Mihaila Savicka mākslas galerija ir Latvijas vēstniecības Baltkrievijā sadarbības partneri vairāku mākslas projektu realizācijā.

Vairāk:

https://www.rothkocenter.com/makslinieces-anitas-melderes-personalizstade-minska

http://www.minskmuseum.by/afisha

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minska 220013, Baltkrievija
Tālrunis: +375 17 211 3033
Fakss: +375 17 284 74 94
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr       twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā