Vēstnieks Einars Semanis piektajā Baltkrievijas un Baltijas forumā iepazīstina ar Latvijas inovāciju potenciālu

09.10.2019. 16:28

2019. gada 9. oktobrī Minskā tika atklāts piektais Baltkrievijas un Baltijas forums “Sadarbība – inovatīvas izaugsmes katalizators”, kas šogad veltīts sadarbības veicināšanai būvniecības un energoefektīvo tehnoloģiju jomā.

Pasākuma mērķis ir zinātniskās un tehnoloģiskās sadarbības attīstīšana starp Baltkrieviju un Baltijas valstīm, kā arī perspektīvo sadarbības virzienu identificēšana. Foruma dalībniekiem ir iespēja prezentēt aktuālos un potenciālos sadarbības projektus.

Piedaloties foruma plenārsēdē, Latvijas vēstnieks Einars Semanis uzsvēra, ka “Latvija ir uzticams sadarbības partneris ikvienai valstij, bet īpaši Baltkrievijai, ar ko mūs vieno vēsturiskas un kultūras saiknes, ģeogrāfisks tuvums un izcili transporta savienojumi.” Latvija pēdējā desmitgadē ir uzrādījusi stabilus ekonomiskās izaugsmes rādītājus un  pašlaik ir sasniegusi vēsturiski augstāko labklājības līmeni. 2018. gadā būvniecība bija visstraujāk augošā nozare Latvijā, un mēs šajā jomā redzam neizmantotu sadarbības potenciālu ar Baltkrieviju.

Forums, ko organizē Baltkrievijas Republikas Valsts komisija zinātnes un tehnoloģiju jautājumos, turpināsies līdz 10. oktobrim.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minska 220013, Baltkrievija
Tālrunis: +375 17 211 3033
Fakss: +375 17 284 74 94
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr       twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā