Minskā notika Latvijas un Baltkrievijas starpvaldību komisijas sēde

03.10.2019. 14:40

No 30. septembra līdz 2. oktobrim Minskā norisinājās 14. Latvijas un Baltkrievijas starpvaldību komisija ekonomiskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības jautājumos, tās paspārnē notiekošās transporta, vides, tūrisma, ārkārtas situāciju ekspertu, kā arī Lietišķās sadarbības padomes sanāksmes.

Sanāksmēs tika pārrunāti svarīgi divpusējās sadarbības jautājumi un parakstīts Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas un Baltkrievijas Republikas Antimonopola regulācijas un tirdzniecības ministrijas sadarbības memorands.

Starpvaldību komisija pozitīvi novērtēja intensīvo augsta līmeņa vizīšu apmaiņu pēdējā gada laikā, kā arī paveikto pie iepriekšējās komisijas protokola un 2018. gadā parakstītā Latvijas Republikas Valdības un Baltkrievijas Republikas Valdības pasākumu plāna vidēja termiņa sadarbībai galvenajos virzienos īstenošanas.

Puses vienojās aktīvi strādāt pie tirdzniecības apjomu palielināšanas, kā arī preču un pakalpojumu tirdzniecības barjeru likvidēšanas. Latvijas puse aicināja Baltkrievijas uzņēmējus izmantot Latvijas tranzīta koridora piedāvātās iespējas, kā arī veidot savus uzņēmumus Latvijas ostās un loģistikas centros. Tika panākta vienošanās turpināt darbu pie Latvijas ostu izmantošanas Baltkrievijas kravu eksportam, Ukrainas kravu tranzītam un pārvadājumu attīstīšanas no Ķīnas uz Eiropu, ņemot vērā industriālā parka “Lielais akmens” potenciālu.

Latvijas un Baltkrievijas starpvaldību komisija uzsāka darbu 2005. gadā. Tās mērķis ir izvērtēt 2004. gadā noslēgtā Latvijas un Baltkrievijas valdību līguma par ekonomisko, zinātnisko un tehnisko sadarbību īstenošanu un formulēt ieteikumus līgumā noteikto mērķu sasniegšanai. No Latvijas puses komisiju vada satiksmes ministrs Tālis Linkaits, savukārt no Baltkrievijas puses transporta un komunikāciju ministrs Aleksejs Avramenko. Iepriekšējā starpvaldību komisijas sēde norisinājās Rīgā 2018. gada 6. septembrī, savukārt nākamā plānota 2020. gadā Latvijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minska 220013, Baltkrievija
Tālrunis: +375 17 211 3033
Fakss: +375 17 284 74 94
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr       twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā