Latvijas vēstnieks Einars Semanis ar Baltkrievijas transporta ministru pārrunā sadarbību transporta jomā un gatavošanos starpvaldību komisijas sēdei

13.09.2019. 16:56

2019. gada 13. septembrī Minskā Latvijas Republikas vēstnieks Baltkrievijas Republikā Einars Semanis tikās ar Baltkrievijas transporta un komunikāciju ministru Alekseju Avramenko, lai runātu par sadarbības veicināšanu transporta un loģistikas jomā, gatavošanos Latvijas un Baltkrievijas starpvaldību komisijai ekonomiskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības jautājumos un tās paspārnē notiekošajām nozaru ekspertu sanāksmēm, kas no šā gada 30. septembra līdz 2. oktobrim norisināsies Minskā, kā arī Pasaules hokeja čempionātam 2021. gadā.

Abas puses atzīmēja pozitīvo divpusējo ekonomisko attiecību dinamiku un apliecināja, ka transports un loģistika saglabājas kā viens no prioritārajiem sadarbības virzieniem. “Novērtējam Baltkrievijas valdības un uzņēmēju interesi par Latvijas tranzīta koridora iespējām. Piedāvājam dažādot un palielināt caur Latvijas ostām pārvadāto Baltkrievijas kravu klāstu, īpaši naftas un kālija produktu jomā, padziļināt sadarbību Eirāzijas transporta koridoru attīstībā un Latvijas tranzīta infrastruktūras izmantošanā industriālā parka “Lielais akmens” kravu apkalpošanai,” teica vēstnieks. Tāpat E. Semanis uzsvēra, ka Latvijas transporta nozares uzņēmumi šā gada 1.-3. oktobrī būs plaši pārstāvēti starptautiskajā izstādē “Transports un loģistika 2019” Minskā.

Baltkrievijas transporta ministrs apliecināja, ka labi pārzina Latvijas tranzīta infrastruktūru un tās piedāvātās iespējas, tāpēc redz attīstības perspektīvas kā attiecībā uz kravu apjomiem, tā arī to veidiem un tranzīta virzieniem.

Pārrunājot gatavošanos Pasaules hokeja čempionātam 2021. gadā, ministrs A. Avramenko uzsvēra, ka nepieciešams intensificēt jau uzsākto darbu pie ceļošanas nosacījumu atvieglošanas hokeja līdzjutējiem un transporta kustības grafiku saskaņošanas. Vēstnieks E. Semanis apliecināja, ka Latvijas atbildīgās iestādes un pasažieru pārvadātāji jau aktīvi strādā pie minēto jautājumu risināšanas.

Pievēršoties šā gada 2. oktobrī Minskā notiekošās starpvaldību komisijas sagatavošanai, abas puses pozitīvi novērtēja līdzšinējo sagatavošanas procesu un pauda gatavību strādāt pie tā, lai turpinātu virzīties uz priekšu 2018. gadā parakstītā Latvijas Republikas Valdības un Baltkrievijas Republikas Valdības pasākumu plāna vidēja termiņa sadarbībai galvenajos virzienos īstenošanā.

Latvijas – Baltkrievijas starpvaldību komisija uzsāka darbu 2005. gadā. Tās mērķis ir izvērtēt 2004. gadā noslēgtā Latvijas un Baltkrievijas valdību līguma par ekonomisko, zinātnisko un tehnisko sadarbību īstenošanu un formulēt ieteikumus līgumā noteikto mērķu sasniegšanai. No Latvijas puses komisiju vada satiksmes ministrs Tālis Linkaits, savukārt no Baltkrievijas puses Transporta un komunikāciju ministrs A. Avramenko. Iepriekšējā starpvaldību komisijas sēde norisinājās Rīgā 2018. gada 6. septembrī.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minska 220013, Baltkrievija
Tālrunis: +375 17 211 3033
Fakss: +375 17 284 74 94
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr       twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā