Drošības politikas un starptautisko organizāciju direkcijas vadītājs-vēstnieks Kaspars Ozoliņš piedalās augsta līmeņa pretterorisma konferencē Minskā

04.09.2019. 17:22

2019. gada 3.-4. septembrī Ārlietu ministrijas Drošības politikas un starptautisko organizāciju direkcijas vadītājs-vēstnieks Kaspars Ozoliņš Minskā piedalījās augsta līmeņa pretterorisma konferencē “Terorisma apkarošana, izmantojot inovatīvas pieejas un jaunas tehnoloģijas”.

Konferencē tika pievērsta uzmanība sekojošām tēmām: 1) Draudu būtība: jauno tehnoloģiju un mākslīgā intelekta ļaunprātīga izmantošana no teroristu puses; 2) Inovatīva jauno tehnoloģiju izmantošana ar mērķi stiprināt noteikšanas spējas (iepriekšēja pasažieru informācija/pasažieru datu reģistri); 3) Nacionālās, reģionālās un starptautiskās pieejas izstrāde, lai cīnītos ar tehnoloģiju un mākslīgās informācijas ļaunprātīgu izmantošanu.

K. Ozoliņš atzinīgi novērtēja konferences temata aktualitāti, jo starptautiskajai sabiedrībai ir jābūt gatavai izmantot jaunas stratēģijas un metodes cīņā ar terorismu, kā arī jāspēj atbilstoši un efektīvāk pielietot jauno tehnoloģiju sniegtās iespējas, lai stātos pretī terorisma draudiem. Konferences ietvaros K. Ozoliņš tikās arī ar kolēģiem no Baltkrievijas Ārlietu ministrijas.

Konferenci atklāja Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko un Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ģenerālsekretāra vietnieks-Pretterorisma biroja vadītājs Vladimirs Voronkovs. Konferenci apmeklēja Baltkrievijas amatpersonas, aptuveni 50 valstu un starptautisko organizāciju pārstāvji, kā arī diplomātiskā korpusa pārstāvji. Latvijas delegācijā bija arī Latvijas Ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Baltkrievijā Einars Semanis un Latvijas vēstniecības Baltkrievijā padomniece Marta Veiķeniece.

Augsta līmeņa pretterorisma konferenci organizē ANO Pretterorisma birojs un Baltkrievijas Ārlietu ministrija. Šī konference ir turpinājums 2018. gada 28.-29. jūlija ANO konferencei par starptautiskās sadarbības stiprināšanu cīņā ar terorisma draudiem, kuru vadīja ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minska 220013, Baltkrievija
Tālrunis: +375 17 211 3033
Fakss: +375 17 284 74 94
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr       twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā