Saeimas deputāti vizītē apmeklē Minsku un Mogiļevu

01.04.2019. 11:40

No 2019. gada 28.-30. martam Saeimas deputāti Jānis Dūklavs, Janīna Kursīte-Pakule un Artūrs Rubiks uzturējās darba vizītē Baltkrievijā. 28.martā deputātiem notika tikšanās Baltkrievijas Republikas Nacionālās sapulces Republikas padomē (Parlamenta Augšpalāta), kuras laikā tika apspriesta sadarbība ekonomikā un kultūrā, kā arī izvērtēti jauni sadarbības virzieni starp abu valstu Parlamentiem. Baltkrievijas deputātu delegācijas vadītājs - Pastāvīgās Komisijas priekšsēdētājs starptautisko attiecību un nacionālās drošības jautājumos Sergejs Rahmānovs (Сергей Рахманов) iepazīstināja Latvijas delegāciju ar Baltkrievijas sniegtajām iespējām “Augsto tehnoloģiju parkā”, Baltkrievijas – ĶTR Industriālajā parkā “Lielais akmens”, lauksaimniecības sfērā, biotehnoloģijas un medicīnas nozarēs. Lai pārrunātu jautājumus saistītus ar baltkrievu valodu un izglītību, Saeimas deputāti tikās ar Pārstāvju palātas (Parlamenta Apakšpalāta) deputāti un Franciska Skarinas baltkrievu valodas biedrības vadītāju Jeļenu Aņisimu (Елена Анисим).

29.martā Saeimas deputāti devās uz Mogiļevu, kur notika tikšanās ar Mogiļevas izpildkomitejas priekšsēdētāja pirmo vietnieku Nikolaju Korotinu (Николай Коротин). Tikšanās laikā tika pārrunātas iespējas sadarbības paplašināšanai, tostarp, Latvijas un Baltkrievijas uzņēmēju un biznesa struktūru dalība biznesa forumos, Mogiļevā notiekošos starptautiskos pasākumos un konferencēs, īpaši tādās nozarēs kā lauksaimniecība, kokapstrāde, transports un loģistika.

Tālākās vizītes gaitā J. Dūklavs un A. Rubiks iepazinās ar Mogiļevas SEZ darbību, savukārt J. Kursīte – Pakule tikās ar A.Kulešova vārdā nosauktās Mogiļevas valsts universitātes prorektoru Dmitriju Lavrinoviču (Дмитрий Лавринович), lai pārrunātu iespējas par letonikas un belorusistikas studijām Latvijas Universitātē un Mogiļevas Universitātē, studentu dalību vasaras skolas formātos un vieslektoru apmaiņu. Saeimas deputāti arī apmeklēja Latvijas Goda konsulātu Mogiļevā, kurš tika atvērts pagājušā gada decembrī un ir pirmais Latvijas Goda konsulāts Baltkrievijā, un tikās ar Latvijas Goda konsulu Mogiļevā Alekseju Savčuku (Алексей Савчук).

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minska 220013, Baltkrievija
Tālrunis: +375 17 211 3033
Fakss: +375 17 284 74 94
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr       twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā