Baltkrievijas valsts Universitātes Starptautisko attiecību fakultātes dekāns saņem Ārlietu ministrijas Atzinības rakstu

05.02.2019. 13:39

5.februārī Latvijas vēstnieks Baltkrievijā Dr. Mārtiņš Virsis pasniedza Ārlietu ministrijas Atzinības rakstu Baltkrievijas valsts Universitātes Starptautisko attiecību fakultātes dekānam un profesoram Dr.hist. Viktoram Šadurskim (Виктор Шадурский), kurš savas darbības laikā sniedzis ilgtermiņa atbalstu Latvijas vēstures un kultūras popularizēšanā Baltkrievijā.

Uzrunājot klātesošos, vēstnieks M.Virsis atzīmēja Latvijas vēstniecības Baltkrievijā un Latvijas institūciju veiksmīgo sadarbību ar Baltkrievijas valsts Universitātes Starptautisko attiecību fakultātes dekānu un profesoru V. Šadurski.

Profesors V. Šadurskis regulāri atbalsta Ārlietu ministrijas un Latvijas akadēmisko aprindu pārstāvju tikšanās ar Baltkrievijas valsts Universitātes Starptautisko attiecību fakultātes studentiem un pasniedzējiem, lai pārrunātu aktuālus jautājumus starptautiskajā, drošības un reģionālajā politikā. Profesors V. Šadurskis aktīvi līdzdarbojās Latvijas simtgades pasākumu īstenošanā Minskā, kurus ietvaros Baltkrievijas valsts Universitātes Starptautisko attiecību fakultātes studenti tika iepazīstināti ar Dr.hist. I. Butuļa un Dr.hist. A. Zundas sarakstīto Latvijas vēstures pētījumu, kurš izdots baltkrievu valodā. Dekāns V.Šadurskis arī padziļināti interesējas par Latvijas - Baltkrievijas reģionālo politiku un pārrobežu sadarbību. Viņa pētījumi par šo tēmu ietverti grāmatā “Латвия-Белаусь 1918-2018”.

Ārlietu ministrijas Atzinības raksts tika pasniegts Baltkrievijas valsts Universitātes Starptautisko attiecību fakultātes dekanāta padomes sēdē. Pēc Atzinības raksta pasniegšanas vēstnieks M.Virsis klātesošos iepazīstināja ar Latvijas un Baltkrievijas sadarbības aktualitātēm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minska 220013, Baltkrievija
Tālrunis: +375 17 211 3033
Fakss: +375 17 284 74 94
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr       twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā