Minskā starptautiskā konferencē tiekas robežsardzes un migrācijas dienestu speciālisti

13.01.2015. 14:54

13. janvārī Minskā Latvijas vēstnieks Baltkrievijā Mihails Popkovs ar uzrunu atklāja starptautisku konferenci robežsardzes un migrācijas dienestu speciālistiem. Konference ir veltīta 2014. gada laikā starp dienestiem notikušās sadarbības rezultātu analīzei un turpmāko mērķu iezīmēšanai. Uzrunā vēstnieks iepazīstināja ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē prioritātēm un akcentēja uzmanību uz drošības apsvērumiem, kas saistīti ar nelegālās migrācijas apkarošanu.

Pasākumā, kas norisinājās Latvijas vēstniecības telpās, piedalījās Latvijas Valsts robežsardzes amatpersonas, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vēstniecību Konsulāro nodaļu diplomāti, Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) pārstāvniecības Baltkrievijā vadība, Baltkrievijas Valsts robežsardzes komitejas un Iekšlietu ministrijas pārstāvji, Somijas Republikas speciālais atašejs (sakaru virsnieks), Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes Robežsardzes departamenta un Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrijas Robežsardzes dienesta amatpersonas, kā arī kompāniju „AirBaltic”, „Belavia”, „Beloruskije Žeļeznije Dorogi", „Ecolines" un „MinskTrans” darbinieki.

Starptautiskā konference notika projekta Nr. HOME/2012/EBFX/CA/2013 „Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas un Igaunijas Republikas sakaru virsnieka punkta attīstības turpināšana Baltkrievijas Republikā un Gruzijā” ietvaros, kuru līdzfinansē Eiropas Savienība no Solidaritātes un migrācijas plūsmu pārvaldīšanas pamatprogrammas 2007. – 2013. gadam Eiropas Ārējo robežu fonda līdzekļiem. Minētā projekta vispārējais mērķis ir sniegt ieguldījumu tādu pasākumu veicināšanā, kurus trešās valstīs organizē dalībvalstu kompetentie dienesti attiecībā uz trešo valstu valstspiederīgo ieceļošanu dalībvalstu teritorijās un sadarbību starp dalībvalstīm.

Konferences laikā Latvijas Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Dienesta organizācijas pārvaldes priekšnieka vietnieks pulkvežleitnants Raitis Tiliks par būtisku ieguldījumu Latvijas valsts robežas neaizskaramības nodrošināšanā un nelegālās imigrācijas novēršanā, labiem dienesta un darba rezultātiem apbalvoja ar Valsts robežsardzes Jubilejas zīmēm „Latvijas Valsts robežsardzei 95” vēstniecības Konsulārās nodaļas otro sekretāri Inesi Sticeri un Valsts robežsardzes sakaru virsnieku Baltkrievijā Oļegu Volonceviču.

 

 

Preses kontaktiem:
Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minsk 220013, Belarus
Tālrunis: (375) 17 211 3033
Fakss: (375) 17 284 74 94
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.am.gov.lv/belarus

 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Baltkrievijā
Adrese: 6a Doroshevicha Str., Minska 220013, Baltkrievija
Tālrunis: +375 17 211 3033
Fakss: +375 17 284 74 94
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook     icon-flickr       twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā