Baku atzīmē Latvijas svētkus ar filmas “Mērijas ceļojums" izrādi

07.05.2019. 09:35
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2019. gada 4. maijā Baku “Imagine Euro Tolerance” festivāla ietvaros, svinot Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienu un baltā galdauta svētkus, tika demonstrēta filma ‘Mērijas ceļojums” un pasniegti apbalvojumi - vēstnieka Atzinības raksti sadarbības partneriem Ilgaram Abbasovam, Tofikam Hasanovam, Muradam Rahimovam un Rufatam Guļijevam.

Latvijas vēstnieks Azerbaidžānā Juris Maklakovs uzsvēra šo svētku nozīmīgumu Latvijai, aicinot pasākuma viesus kopā svinēt neatkarības atjaunošanas gadadienu un iepazīties ar Latvijas kultūru un kinomākslu. Filmas režisore Kristīne Želve un producente Elvita Ruka klātesošajiem izstāstīja filmas “Mērijas ceļojums" tapšanas stāstu, kas vēsta par Latvijas vēsturē nozīmīgas ģimenes locekļu dzīves gaitu un kultūras vērtību Latvijā un Eiropā.

Filma tika izrādīta vietējai sabiedrībai, diplomātiskajam korpusam un diasporas pārstāvjiem, pēc filmas raisījās emocionāla diskusija par filmā skartajiem vēstures notikumiem un Mērijas Grīnbergas īpašo lomu izcilas mākslas darbu kolekcijas atgriešanu un saglabāšanā nākamajām paaudzēm Latvijā. Jāatzīmē, ka filma tika aizrādīta latviešu valodā ar angļu un azerbaidžāņu subtitriem, pirmo reizi tulkojot Latvijas filmu azerbaidžāņu valodā.

Ar filmas “Mērijas ceļojums” demonstrēšanu Baku 4. maijā un Gendžā 14. maijā turpinās Latvijas valsts simtgades atzīmēšana un svinēšana Azerbaidžānā, stiprinot Latvijas un Azerbaidžānas divpusējās attiecības un sadarbību kultūras jomā. Filma ‘’Mērijas ceļojums’’, kas apliecina cieņu pagātnei un pašaizliedzīgai kultūras mantojuma saglabāšanai, no 3. līdz 17. maijam tiek izrādīta arī Baku Modernās mākslas muzejā (www.moma.az ) līdzās tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes gobelēnu izstādei “Modernās mākslas garša. Dzintara diegu vibrācijas”.

Izstādi un filmas demonstrēšanu Baku organizē Latvijas vēstniecības sadarbībā ar Baku Modernās Mākslas muzeju un Eiropas Savienības (ES) pārstāvniecību Azerbaidžānā. Pasākumi tiek rīkoti ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas atbalstu Latvijas valsts simtgades publiskās diplomātijas programmas ietvaros. “Imagine Euro Tolerance” 3. festivālu Baku un Gendžā rīko ES pārstāvniecība kopā ar ES dalībvalstu vēstniecībām Azerbaidžānā un tas norosinās no 1. līdz 15. maijam.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Azerbaidžānā
Adrese: 44 J. Jabbarli Str., AZ 1065, Baku, Azerbaidžāna.
Telefons: + 994 12 4366778
Fakss: + 994 12 4366779
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā