Baku atklāta tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes darbu izstāde

03.05.2019. 17:01
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2019. gada 2. maijā Baku Modernās mākslas muzejā “Imagine Euro Tolerance” festivāla  ietvaros tika atklāta izcilās Latvijas tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes gobelēnu izstāde “Modernās mākslas garša. Dzintara diegu vibrācijas” un demonstrēta filma ‘Mērijas ceļojums”.

Izstādes atklāšanā Latvijas vēstnieks Azerbaidžānā Juris Maklakovs atzīmēja, ka vēstniecībai ir lieliska iespēja Latvijas valsts simtgades atzīmēšanu un svinēšanu Azerbaidžānā turpināt ar starptautisko atzinību un plašu izstāžu pieredzi guvušās mākslinieces izstādi. Vēstnieks  uzsvēra, ka kultūrai ir ļoti svarīga vieta Latvijas un Azerbaidžānas divpusējo attiecību stiprināšanā. Kultūras vērtība ir liels spēks, kas rada un iedvesmo cilvēkus, ko apliecina arī izstādes atklāšanā demonstrētā filma “Mērijas ceļojums, klātesot arī režisorei Kristīnei Želvei un filmas producentei Elvitai Rukai.

Māksliniece Iveta Vecenāne iepazīstināja auditoriju ar saviem darbiem, kuriem katram ir savs stāsts. Krāsainie gobelēni izstādē ir izstādīti līdzās tekstīlijām, kas tapušas no dzintara diega.  Ivetas Vecenānes izstāde piestāv pavasarim un Latvijas valstiskuma atjaunotnes svētkiem, kas tiek svinēti 4. maijā. Tie ir gobelēni, kuros pamatīgums un klasiskums sadzīvo ar dzīvesprieku. Klasiski austajās tekstila  gleznās sulo ziedēšanas jauda un krāsu spēks.  Daudzos gobelēnos ir ieausts kas novatorisks un simbolisks –  Latvijas zinātnieces Ingas Ļašenko izgudrotais un patentētais dzintara kompozīta pavediens. Tas ir Ivetas mākslinieces rokraksts un autortehnika, viņas devums dzimtenei,  mākslai un radīšanas priekam.  

Ivetas Vecenānes Viņas darbi - gan jau atzinību guvušie, gan paši jaunākie, tikko no stellēm noņemtie gobelēni, atliecina enerģisku radītprieku. Šie darbi ir Ivetas Vecenānes iekšējās gaviles par Latvijas mežonīgo pļavu skaistumu un daudzveidību. Savos gobelēnos māksliniecei ir ļoti svarīgi atrast šajā senajā mākslas veidā tagadnes garšu, apliecināt dzīvesprieku un virzību uz priekšu.

Līdzās ar filmu ‘’Mērijas ceļojums’’, kas apliecina cieņu pagātnei un pašaizliedzīgai kultūras mantojuma saglabāšanai, izstāde sniedz ieskatu latviešu tautas dvēselē – tur kopā ir nianses un košums, melanholija un dzīvesprieks, nostalģija un radošums

Izstādi un filmas demonstrēšanu Baku no 3. līdzi 17. maijam organizē Latvijas vēstniecības sadarbībā ar Baku Modernās Mākslas muzeju (www.moma.az ). Pasākumi tiek rīkoti ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas atbalstu Latvijas valsts simtgades publiskās diplomātijas programmas ietvaros. “Imagine Euro Tolerance” 3. festivālu Baku un Gendžā rīko ES pārstāvniecība  kopā ar ES dalībvalstu vēstniecībām Azerbaidžānā un tas norosinās no 1. līdz 15. maijam.

 


Preses kontaktiem

Latvijas vēstniecība Azerbaidžānā
Adrese: 44 J. Jabbarli Str., AZ 1065, Baku, Azerbaidžāna.
Telefons: + 994 12 4366778
Fakss: + 994 12 4366779
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā