Informācija par ceļošanas ierobežojumiem Austrijā (23.03.2020.)

19.03.2020. 15:34

Informācija par ceļošanas ierobežojumiem Austrijā (23.03.2020.)

  • Vispārējs aizliegums ieceļošanai Austrijā no Itālijas, izņemot gadījumus, ja pilsonis vēlas atgriezties mājās (tas attiecas arī uz citu valstu, t.sk. Latvijas valstspiederīgajiem; šajā gadījumā jāuzrāda aviobiļetes vai citi pierādījumi, ka persona izmanto šo ceļu, lai atgrieztos mājās, kā arī ārsta izziņa par veselības stāvokli un apliecinājums, ka molekulārais tests SARS-CoV-2 ir negatīvs vācu, angļu, itāļu vai franču valodā. Dokuments nedrīkst būt vecāks par 4 dienām). Austrijas ĀM ceļošanas brīdinājums uz Itāliju tiek regulāri aktualizēts: https://www.bmeia.gv.at/reise-aufenthalt/reiseinformation/land/italien/

  • Atgriežoties Austrijā, personām tiek noteikta obligāta 14 dienu mājas karantīna. Tas attiecas gan uz Austrijas pilsoņiem, gan arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, kuri pastāvīgi dzīvo Austrijā (izņēmums ir tad, ja Austrija tiek izmantota tranzītā, bet šajā gadījumā jāuzrāda pierādījums, piemēram, biļetes uz nākamo transporta savienojumu tajā pašā dienā).

  • Atcelti avio reisi uz Austriju no daudzām Šengenas valstīm, un šo reisu atcelšana turpinās. Austrijā vairs nevar ieceļot trešo valstu pilsoņi, kas ierodas no ārpus Šengenas valstīm (izņēmumi attiecas uz diplomātiem, starptautiskajās organizācijās nodarbinātajiem, humanitārajiem ekspertiem, medicīnas personālu, kravas pārvadātāju personālu).
  • Pastāv aizliegums ielidot Austrijā no Ķīnas, Irānas, Itālijas, Korejas, Nīderlandes, Krievijas, Ukrainas, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas. Austrija ir apturējusi gaisa un vilcienu satiksmi no/uz Franciju, Spāniju un Šveici. Sagaidāms, ka šis saraksts tiks paplašināts, tādēļ lūdzam sekot satiksmes ierobežojumiem attiecīgo transporta nodrošinātāju mājas lapās!

  • Sauszemes robežas ir slēgušas Austrijas kaimiņvalstis Čehija, Slovākija un Ungārija, līdz ar to ieceļošana ar privāto transportlīdzekli no Austrijas šajās valstīs ir apturēta. Izceļojot no Austrijas uz Vāciju ar avio vai pa sauszemi, robežkontrolei jāpierāda, ka valsts tiek izmantota tranzīta nolūkos un jāuzrāda biļetes uz nākamo transporta savienojumu (piemēram, prāmis no Vācijas uz Latviju).

  • Augstāk uzskaitītie lidojumu ierobežojumi Austrijā ir spēkā līdz 2020.gada 13.aprīlim.
  • Vairāk informācijas par Austrijas robežas šķērsošanas ierobežojumiem lūdzam skatīt Austrijas Ārlietu ministrijas mājaslapā: https://www.bmeia.gv.at/

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Austrijā
Adrese: Stefan Esders Platz 4, A-1190, Vīne, Austrija.
Telefons: +43 1 403 31 12
Fakss: +43 1 403 31 12 27
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr    twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā