Piedaloties Austrijas prezidentam, Baltijas valstis Vīnē atzīmē Baltijas ceļa 30. gadadienu

11.09.2019. 15:56
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2019. gada 10. septembrī Vīnē Latvijas vēstniecība Austrijā kopā ar Igaunijas un Lietuvas vēstniecībām rīkoja svinīgo pasākumu par godu Baltijas ceļa 30. gadadienai, pievēršot Austrijas un citu valstu sabiedrības uzmanību šim unikālajam vēsturiskajam notikumam. Pasākuma goda viesis bija Austrijas prezidents Dr. Aleksandrs Van der Bellens (Alexander Van der Bellen).

Vienotu uzrunu atklāšanā simboliski teica trīs Baltijas valstu vēstnieki Austrijā: Latvijas vēstniece Veronika Erte, Igaunijas vēstnieks Tomass Kuks (Toomas Kukk) un Lietuvas vēstnieks Donats Kušlis (Donatas Kušlys). ”Šodien Baltijas ceļš ir Eiropas vienotības simbols. Tas kalpo kā pamudinājums mūsdienu izaicinājumus risināt miermīlīgā ceļā  un ar vienotības palīdzību”, savā uzrunā uzsvēra triju Baltijas valstu vēstnieki.

Lai kopīgi atcerētos šo īpašo notikumu Baltijas valstu vēsturē, viesiem bija iespēja skatīt  igauņu režisora Pētera Sīma (Peeter Siim) 1989. gadā veidoto dokumentālo filmu “Baltijas ceļš” (“Balti tee”), kā arī Latvijas institūta veidoto īsfilmu “Act Baltic Way”. Pēc pasākuma viesi tika aicināti uz svinīgo pieņemšanu.

Pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja arī Austrijas Federālās padomes prezidents Karls Bāders (Karl Bader) un vairāki Austrijas Nacionālās padomes deputāti. Viesu vidū bija daudzu valstu vēstnieki, Baltijas valstu goda konsuli Austrijā, Austrijas valsts un nevalstisko institūciju pārstāvji, žurnālisti, kā arī Austrijā dzīvojošie Latvijas, Igaunijas un Lietuvas diasporas pārstāvji.

Pasākumu organizēja Latvijas, Igaunijas un Lietuvas vēstniecības Vīnē sadarbībā ar Vīnes kinoteātri “Wiener Urania”.

Informācijai:

1989.gada 23.augustā aptuveni divi miljoni Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju sadevās rokās, savienojot Baltijas valstu galvaspilsētas Tallinu, Rīgu un Viļņu, lai pieminētu 1939.gada 23.augustā starp Vāciju un PSRS parakstīto noziedzīgo Hitlera – Staļina paktu un citam citu stiprinātu cīņā par kopīgu mērķi – Baltijas valstu neatkarības atgūšanu. Akcijā piedalījās dažādu vecumu, tautību, reliģiju un sociālo grupu pārstāvji. 2009.gadā akcija „Baltijas ceļš” iekļauta UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā, tādējādi apliecinot akcijas nozīmīgumu pasaules mērogā.

2019.gadā Baltijas ceļa trīsdesmitgade ir stūrakmens Latvijas valsts simtgades programmas notikumiem, uzsverot un atgādinot šīs unikālās akcijas nozīmi Latvijas valstiskuma atjaunošanā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Austrijā
Adrese: Stefan Esders Platz 4, A-1190, Vīne, Austrija.
Telefons: +43 1 403 31 12
Fakss: +43 1 403 31 12 27
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr    twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā