ANO Ženēvā atklāj izstādi ,,Kas dzintaram vēl padomā?”

11.03.2015. 11:37

3. martā Apvienoto Nāciju (ANO) pils Ženēvā zālē La Sale des Pas Perdus, iezīmējot Latvijas prezidentūru ES Padomē un Latvijas darbības sākumu ANO Cilvēktiesību padomes dalībvalsts statusā,  Pastāvīgā pārstāvniecība ANO sadarbībā ar ANO Ženēvā atklāja izstādi ‘’Kas dzintaram padomā?’’

Vēstnieks Raimonds Jansons uzrunā akcentēja dzintara kā „loga uz vēsturi” simbolisko lomu un Latvijas zinātnieku un daiļamatnieku spēju strādāt ar dzintaru inovatīvi, atrodot tam arvien jaunas pielietojuma formas. Pasākuma viesi tika iepazīstināti ar dzintara īpašo materialitāti un neizsmeļamo būtību, kas ir labi redzama latviešu  laikmetīgo rotu mākslinieku radītajos rotu izstrādājumos. Savdabīgs dzintara pielietojums ir skatāms ari latviešu tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes gobelēnu darbos, kuri  ir tapuši, pateicoties tekstila industrijas jaunatklājumam - dzintara diegam.

Uz izstādes atklāšanu, kas ir veltīta dzintaram kā daudzu kultūru tuvinātājam, bija ieradušies ap 250 ārvalstu diplomātu, Cilvēktiesību padomes sesijas augstā segmenta dalībnieku, ANO funkcionāru un latviešu diasporas Ženēvā pārstāvju. Izstādi atklāja Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Raimonds Jansons.

Iztāde ‘’Kas dzintaram vēl padomā?”” ir organizēta sadarbībā ar Latvijas galeriju ‘’Putti”un ir daļa no Latvijas prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmas.

Apmeklētājiem izstāde pieejama  no 3. līdz 12.martam.   Papildus informāciju var iegūt Latvijas Pastāvīgajā pārstāvniecībā ANO Ženēvā, rakstot uz e -pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot pa tālruni: +41 022 738 51 11

 


Preses kontaktiem:

Latvijas pastāvīgā pārstāvniecība ANO Ženēvā
Adrese: 137 Rue de Lausanne, C.P. 193, 1211 Ženēva 20, Šveice
Tālrunis: +41 22 738 51 11
Fakss: +41 22 738 51 71
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: https://www.mfa.gov.lv/geneva

Seko līdzi pārstāvniecībai ANO Ženēvā: twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā