Seulā tiek parakstīts Saprašanās memorands ar Korejas Ārvalstu studiju universitāti ar mērķi veicināt Baltijas valstu studiju apguvi

19.09.2018. 14:05
Seulā tiek parakstīts Saprašanās memorands ar Korejas Ārvalstu studiju universitāti ar mērķi veicināt Baltijas valstu studiju apguvi

Lai stiprinātu Latvijas un Korejas Republikas starpvalstu sadarbību izglītības jomā, 2018.gada 17. septembrī Korejas Ārvalstu studiju universitātē (Hankuk University of Foreign Studies - HUFS) Seulā svinīgā ceremonijā tika parakstīts Saprašanās memorands. No Latvijas puses dokumentu Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas vārdā parakstīja vēstnieks Pēteris Vaivars, bet no Korejas puses Korejas Ārvalstu studiju universitātes viceprezidents Hjunteks Kims (Hyun Taek Kim).

Saprašanās memoranda parakstīšana ir nozīmīga, jo tā paredz veicināt ne tikai savstarpēju akadēmisko un kultūras apmaiņu starp universitāti un Latvijas augstākās izglītības institūcijām, bet gan arī latviešu valodas un Baltijas valstu studiju apguvi Korejā. Memorands atbalsta iespēju atvērt Baltistikas studiju programmu kā daļu no Korejas Ārvalstu studiju universitātes mācību programmas.

Atgādinām, ka no 2018.gada 2.marta Korejas Ārvalstu studiju universitātē tika atvērti divi jauni fakultatīvi kursi – Baltijas studijas un Latviešu valoda, kas guvuši lielu interesi studentu vidū. Vēstnieks Pēteris Vaivars ir pārliecināts, ka jauno mācību priekšmetu izveide un memoranda parakstīšana apliecina aizvien pieaugošo korejiešu interesi par Baltijas reģionu un apņēmību vēl ciešākai sadarbībai ar Latviju.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Korejas Republikā
Adrese: 29, Hannam-daero 36-gil, Yongsan-gu, Seoul, 04417, Republic of Korea
Tālrunis:  +82 (0) 2-2022-3800
Fakss: +82 (0) 2-2022-3803
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: http://www.mfa.gov.lv/seoul

icon-facebook  twtr  icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā