2012. gads

19.04.2012. 10:13

EIROPAS SAVIENĪBAS DĀRZA SVĒTKI ŠOGAD NORISINĀSIES 12.MAIJĀ

FOTO GALERIJA

ES DĀRZA SVĒTKU PROGRAMMA

Turpinot tradīcijas, 2012. gada 12. maijā Rīgā, Vērmanes dārzā notiks Eiropas nedēļas centrālais pasākums - Eiropas Savienības Dārza svētki, kas jau ceturto gadu pēc kārtas pulcēs visu paaudžu rīdziniekus un pilsētas viesus. Šogad pasākuma tēma ir „Eiropas aktīvas novecošanas un paaudžu solidaritātes gads”. Tā mērķis ir veicināt Latvijas sabiedrībā izpratni par dažādu sabiedrības grupu sadarbību un runāt par iespēju realizēt sevi un ieņemt aktīvu dzīves pozīciju neatkarīgi no vecuma. Svētku moto - „Būsim aktīvi visās paaudzēs! Piedalies!”

Laikā no plkst. 12.00 līdz 18.00 Vērmanes dārza teritorijā darbosies 10 aktivitāšu teltis: „Digitālā Eiropa”, „Radošā Eiropa”, „Jaunatne kustībā”, „Zaļā Eiropa”, „Ražojošā Eiropa”, „Darbīgā Eiropa”, „Turīgā Eiropa”, „ES māja”, „Dānijas prezidentūra ES Padomē” un „Rīga|2014”. Tajās visu paaudžu apmeklētājiem būs iespēja gūt visplašāko informāciju par aktīvas līdzdarbošanās iespējām visos vecumos, zaļu domāšanu, karjeras un izglītības iespējām, pacientu tiesībām, tiešmaksājumiem, e-parakstu priekšrocībām, lauksaimniecības un rūpniecības attīstības tendencēm utt. Pasākumā īpaši padomāts arī par mazajiem apmeklētājiem, daudzās no teltīm paredzot jautras un izglītojošas aktivitātes tieši viņiem. Tematisko telšu aktivitātes nodrošina atbilstošās valsts un pašvaldības iestādes, to padotības iestādes, nevalstiskās organizācijas, piedaloties arī ES institūciju pārstāvniecībām un ES dalībvalstu vēstniecībām.

Visas dienas garumā līdz pat plkst. 18.00 Vērmanes dārza estrādē uzstāsies skatuves mākslinieki no Latvijas, Polijas, Čehijas, Zviedrijas un Lietuvas. Darbosies arī brīvā skatuve, uz kuras muzicēs, dejos un teātri spēlēs dažādu paaudžu mākslinieki. Pirmo reizi dārza svētkos darbosies Eiropas ritma darbnīca, kurā visu vecumu apmeklētājiem būs iespēja piedalīties skaņdarba radīšanā kopā ar ritma apvienību „Pulsa efekts”. Jaunradītais skaņdarbs tiks atskaņots Vērmanes dārza estrādē plkst. 15.30.

Arī šogad pasākuma apmeklētāji tiek aicināti piedalīties spēlē „Piedalies!”, kuras ietvaros, izpildot uzdevumus katrā no pasākuma tematiskajām teltīm, visi varēs piedalīties balvu izlozē, ko nodrošinās pasākuma dalīborganizācijas. Spēles „Piedalies!” balvu izloze paredzēta plkst. 16.00 Vērmanes dārza estrādē.

Par Eiropas dienu

1950.gada 9.maijā – piecus gadus pēc II pasaules kara beigām – Francijas ārlietu ministram Robertam Šūmanam radās plāns apvienot Eiropas valstu ogļu un tērauda nozares, lai tā novērstu vēl viena kara iespēju. Šī ideja īstenojās un kļuva par Eiropas Savienības sākumpunktu, tāpēc 9.maiju visā Eiropas Savienībā atzīmē kā Eiropas Dienu.

Pasākuma organizatori: Ārlietu ministrija / Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā / Eiropas Parlamenta Informācijas birojs / Labklājības ministrija / Rīgas dome / Eiropas Savienības dalībvalstu vēstniecības Rīgā.

Pasākumu finansē no Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtās Vadības partnerības līdzekļiem. Tās mērķis ir sabiedrības informēšana par Eiropas Savienību.