Eiropas dienā Ārlietu ministrija ver durvis interesentiem

10.05.2016. 00:33

9. maijā Eiropas dienā, turpinot pagājušā gadā iedibināto tradīciju, Ārlietu ministrijā norisinājās Atvērto durvju diena. Tajā, klātesot autoriem, notika grāmatas “Atgriešanās Eiropā 1990.-2015. No starptautiskās atzīšanas līdz pirmajai prezidentūrai Eiropas Savienībā” atvēršana. Par Latvijas veikto ceļu uz pievienošanos ES un NATO, kā arī pirmo desmitgadi Eiropas Savienībā un valsts pirmo prezidentūru ES Padomē raksta Valdis Dombrovskis, Sandra Kalniete, Edgars Rinkēvičs, Vaira Vīķe-Freiberga, Guntis Ulmanis, Valdis Birkavs, Māris Riekstiņš, Andris Ķesteris, Ilze Juhansone, Inna Šteinbuka, Kristīne Kozlova, Solvita Harbaceviča un Edvīns Inkēns. Grāmatu sastādījusi Kristīne Kozlova.

Interaktīvās sarunas par Latvijas prezidentūru ES Padomē un izaicinājumiem Eiropas Savienībai atklāja Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica. Parlamentārā sekretāre uzsvēra, ka šodien Eiropai ir daudz jaunu izaicinājumu, tai skaitā migrācija un terorisms. Šobrīd svarīgāk nekā jebkad agrāk ir aizdomāties par Eiropas kopīgajām vērtībām. Sabiedrība nevar būt tikai patērētājs – mums ir jābūt daļai no Eiropas ģimenes, kas kopīgi uzņemas atbildību par nākotni. Viņa arī norādīja, ka Latvija var sniegt ekspertīzi un pieredzi, daloties ar citām ES dalībvalstīm, arī Austrumu partnerības jomā.

Sarunās par aktuālo ES kaimiņpolitikā, īpaši Austrumu partnerībā, diskutēja vēstnieks – Ārlietu ministrijas Divpusējo attiecību direkcijas vadītājs Marģers Krams, Latvijas Universitātes profesore, Dr. Tatjana Muravska, savukārt videokonferencē no Kijevas iesaistījās Latvijas vēstnieks Ukrainā Juris Poikāns. Par jaunajiem izaicinājumiem Eiropas Savienībai un Latvijas ieguldījumu klātesošajiem bija iespēja iztaujāt Ārlietu ministrijas diplomātus Kristīni Našenieci un Kasparu Krumholcu.

Atvērto durvju pasākumā uzstājās jaundibinātais Latvijas Diplomātiskais koris diriģenta Jāņa Ozola un Katrīnas Jēkabsones vadībā, apvienojot Latvijas Ārlietu ministrijas un ārvalstu diplomātisko pārstāvniecību kora dziesmu entuziastus. Pēc Ināras Eihenbaumas iniciatīvas koris dibināts šī gada 28. janvārī – kā dāvana Latvijas simtgadei. Koris ir apņēmības pilns sagatavoties un piedalīties Latvijas Dziesmu un deju svētkos 2018. gadā. Tāpat Eiropas dienā apmeklētāji varēja novērtēt savas zināšanas par Eiropas Savienību, tās izveidi, dalībvalstīm, piedaloties testa simulācijā. Interesentiem bija arī unikāla iespēja aplūkot dažus svarīgākos Latvijas pievienošanās Eiropas Savienībai dokumentus, tai skaitā starptautisko līgumu apliecinātas kopijas un fotogrāfijas. Viesus priecēja Šķibes pamatskolas skolēnu zīmējumos izteiktos vēlējumi Eiropas Savienībai.

Ārlietu ministrija Atvērto durvju pasākumu Eiropas dienā organizē sadarbībā ar Rīgā rezidējošajām Eiropas Savienības dalībvalstu un Austrumu partnerības valstu vēstniecībām, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Eiropas Parlamenta Informācijas biroju.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā