Latvijas vēstniecību dalība Eiropas nedēļas pasākumos citās valstīs

25.05.2016. 10:23

2011.gada maijā Eiropas nedēļas pasākumi notika arī daudzās citās valstīs gan Eiropas Savienībā, gan ārpus tās robežām. Pasākumos aktīvi iesaistījās arī Latvijas vēstniecības ārvalstīs.

 

Vēstniecība Igaunijā piedalās Eiropas dienas pasākumos Tallinā

7.maijā Tallinā notika Eiropas Komisijas pārstāvniecības Igaunijā organizēti Eiropas dienas pasākumi. Latvijas vēstniecība kopīgi ar Polijas, Francijas, Lielbritānijas, Beļģijas, Itālijas, Spānijas, Slovēnijas, Kipras un Maltas pārstāvjiem piedalījās kopējā Eiropas Savienības vēstniecību "ciematā" ar devīzi - "Pa Eiropu vienas dienas laikā". "Eiropas ciemats" tiks izveidots Brīvības laukumā Tallinas centrā.

 

Vēstniecība Čehijā piedalās Eiropas dienas atzīmēšanā

9.maijā Latvijas vēstniecība piedalījās Eiropas Komisijas pārstāvniecības organizētajās Eiropas dienas svinībās Prāgā. Pasākuma ietvaros vēstniecība atsevišķā informatīvā stendā interesentus iepazīstināja ar informāciju par Latviju. Eiropas dienas svinības notika tūristu visiecienītākajā Prāgas vietā – Vecpilsētas laukumā.

 

Vēstniecība Somijā un Air Baltic piedalās Eiropas dienās Helsinkos

9.maijā Eiropas Komisijas pārstāvniecība Somijā rīkoja Eiropas dienas festivālu Helsinkos. Festivāls notika pilsētas centrā, tajā piedalījās arī Eiropas Savienības dalībvalstu vēstniecības. Festivāla ietvaros notika koncerti un politiskās diskusijas ar nesen ievēlētajiem Somijas parlamenta deputātiem.

 

Vēstniecība ASV piedalās ES atvērto durvju dienā  

7.maijā Latvijas vēstniecība ASV Eiropas nedēļas ietvaros piedalījās jau tradicionālajā Eiropas Savienības atvērto durvju dienā (EU Open House). Pasākuma laikā ikvienam interesantam bija iespēja uzzināt vairāk par Latviju, apskatīt vēstniecības reprezentācijas telpas, baudīt Vašingtonas latviešu folkloras kopas "Sudrabavots" un jauniešu deju kolektīva "Namejs" sniegumu.

 

Vēstnieks Japānā ES skolu dienās stāsta par Latviju

10. un 11.maijā Latvijas vēstnieks Japānā Pēteris Vaivars ES skolu dienu 2011 ietvaros apmeklēja Japānas prefektūru Oitu, kur divās vidusskolās uzstājās ar lekciju par Eiropas Savienību un Latviju.

 

Latvijas ģenerālkonsuls Sanktpēterburgā piedalās Eiropas Savienības informācijas dienā

12.maijā Sanktpēterburgā Eiropas universitātes ES centrs organizēja Eiropas Savienības informācijas dienu, kuras temats "Baltijas valstu pieredze pēc iestāšanās ES". Latvijas ģenerālkonsuls Sanktpēterburgā Aivars Groza kopā ar Lietuvas un Igaunijas kolēģiem atbildēja uz jautājumiem par Baltijas valstu ES politiku un citām aktualitātēm.

 

Latvijas vēstniecība Ukrainā piedalās Eiropas dienas svinībās Nikolajevā, Kijevā un Sumos

No 13. līdz 15.maijam ostas pilsētā Nikolajevā, kurā izveidots "Eiropas ciemats", paviljonos un stendos tika prezentētas Eiropas Savienības dalībvalstis. "Eiropas ciematā" Latvijas vēstniecības pārstāvji iepazīstināja Nikolajevas iedzīvotājus ar Latviju. Eiropas dienas galvenie pasākumi notika 21.maijā Kijevā, kur Latvijas vēstniecība kopā ar TAVA, Live Riga un Jūrmalas Domes atbalstu un sadarbībā ar Latvijas kompānijām "AirBaltic" un "Ecolines" prezentēja Latviju. Savukārt 28.maijā Eiropas diena noslēdzās Austrumukrainas pilsētā Sumi.

 

Latvijas vēstniecība Kazahstānā piedalās Eiropas Savienības dienā

28.maijā Kazahstānas pilsētā Kokšetau tika rīkota Eiropas Savienības diena. Tās mērķis bija iepazīstināt pilsētas iedzīvotājus ar Eiropas Savienības valstu kultūru, tradīcijām un sadarbības iespējām. Latvijas vēstniecība aktīvi piedalījās šī pasākuma organizēšanā - vēstnieks Juris Maklakovs tikās ar pilsētas un novada vadību, vēstniecības darbinieki ar Latvijas uzņēmēju palīdzību organizēja informatīvā stenda darbu un izplatīja informatīvos materiālus par Latviju.