Eiropas Savienības dārza svētki

27.04.2011. 11:10

Eiropas Savienības dārza svētki 2011.gadā tika veltīti Eiropas brīvprātīgā darba gadam. Iesaistot plašu dalībnieku loku, tika atspoguļots brīvprātīgais darbs kā unikāla sociālās līdzdalības forma.

Dārza svētku programma

Dārza svētku foto galerija

Eiropas Savienības dārza svētkus apmeklēja vairāk nekā 20 000 svētku viesu. Spēles "Piedalies!" balvu izlozē piedalījās 783 dalībnieki, kas pilnībā bija aizpildījuši spēļu kartes. 75 veiksminieki ieguva svētku organizatoru un ES dalībvalstu vēstniecību sarūpētas balvas, tostarp Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā sarūpēto divriteni ieguva Ieva no Madonas novada Jaunkalsnavas pagasta. Visu izlozes dalībnieku gaidītās četras Grieķijas vēstniecības sarūpētās balvas – nedēļas atpūta Grieķijā, Krētā divām personām - saņēma četras laimīgās svētku dalībnieces Boneta, Ieva, Daina un Ilze.

11 informatīvajās teltīs Vērmanes parka teritorijā ikvienam interesentam bija iespēja saņemt izziņas materiālus par brīvprātīgo darbu dažādās sociālajās jomās, skaidrojumus par brīvprātīgo kustības pamatprincipiem, kā arī praktiskus ieteikumus, kā iesaistīties sabiedrībai tik būtiskajā sociālajā kustībā.

Pasākumā bija padomāts par visu paaudžu apmeklētājiem.

  • Bērni varēja iesaistīties dažādu radošo darbnīcu aktivitātēs, priecāties par čehu leļļu teātri, risināt konkursu uzdevumus, krāsot komiskus, iepazīties un kopīgi fotografēties ar Ezīti Jostiņu, kā arī sagatavot mīļas dāvaniņas māmiņām Mātes dienā.
  • Jauniešiem bija neaizmirstamas tikšanās ar skeletonistiem brāļiem Dukuriem, visplašākā informācija par Pasaules čempionātu hokejā un Eiropas čempionātu basketbolā, iespēja sastapt ielu vingrotāju pārstāvjus, piedalīties video konkursā, veidojot video klipus, un pieteikties gokartu rallijam.
  • Vecāki un vecvecāki guva informāciju par brīvprātīgā darba veidiem un iespējām visā Eiropā, ieteikumus par veselīgu uzturu un atklāsmes par dabas noslēpumiem, varēja apgūt nūjošanas iemaņas, piedalīties brīvprātīgo himnas vārdu sacerēšanā un apgleznot puķu podus, kuros stādītās puķes kā krāšņu suvenīru ņemt līdzi pēc aktīvi un interesanti pavadītās Eiropas dienas.

Daudzveidīgajā koncerta programmā Vērmanes dārza estrādē visas dienas garumā uzstājās latviešu un ārzemju mākslinieki, kas atbalsta brīvprātīgo darbu Latvijā un Eiropā.

Visi varēja iesaistīties Latvijā jau tradicionālajā Eiropas dārza svētku interaktīvajā spēlē Piedalies! Atbildot uz dalīborganizāciju sagatavotajiem jautājumiem, izpildot aizraujošus uzdevumus un sakrājot uzlīmes, bija iespēja piedalīties vērtīgu balvu izlozē, kuras nodrošināja ES dalībvalstu vēstniecības, valsts un nevalstiskās organizācijas.

 

2011.gads ir pasludināts par Eiropas Brīvprātīgā darba gadu. Tas ir pamudinājums ES dalībvalstīm pievērsties brīvprātīgā darba jautājuma sakārtošanai, attīstot brīvprātīgā darba īstenošanas atbalsta sistēmu un veicot brīvprātīgā darba esošās sistēmas izpēti un analīzi, vienlaikus popularizējot brīvprātīgo darbu sabiedrības vidū.

“Domāju, ka brīvprātīgā darba ideja ikvienam ir viegli saprotama un zināma, un katrs no mums iesaistoties šajā darbībā gūst pārliecību par spēju ietekmēt notiekošo un neatsveramu gandarījuma sajūtu. Tā nav tikai palīdzības sniegšana, bet aktīva iesaistīšanās dzīves kvalitātes uzlabošanā. Dzīves kvalitāti veido pozitīvas emocijas, sarunas un kopā būšana, tās ir lietas, ko nevar nopirkt par naudu un tieši tāpēc tās ir tik svarīgas," savās pārdomās dalās Evita Zālīte, operdziedātāja un Eiropas Brīvprātīgā darba gada 2011 labas gribas vēstniece.

 

Pasākuma organizatori: Ārlietu ministrija / Izglītības un zinātnes ministrija/ Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā / Eiropas Parlamenta Informācijas birojs / Rīgas dome / Eiropas Savienības dalībvalstu vēstniecības Rīgā.

Pasākumu finansē no Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtās Vadības partnerības līdzekļiem. Tās mērķis ir sabiedrības informēšana par Eiropas Savienību.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ārlietu ministrijas Preses un informācijas nodaļa

Tālrunis: (371) 67016 272

Fakss: (371) 67222 335

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.