Akcija „Uz savu skolu”

25.05.2016. 10:23

8.maijā ap 200 valsts pārvaldes darbinieki, politiķi, amatpersonas un ES institūcijās strādājošie devās uz savām skolām, piedaloties akcijā „Uz savu skolu 2009!”.

1.maijā apritēja pirmie pieci gadi, kopš Latvija kļuvusi par pilntiesīgu Eiropas Savienības dalībvalsti. Atzīmējot piekto gadadienu, Valsts kanceleja sadarbībā ar Saeimas un nozaru ministriju komunikācijas speciālistiem ir aicinājusi valsts pārvaldes iestāžu darbiniekus, vadošās amatpersonas un citus ekspertus doties uz savām skolām un klātienē runāt par to ko esam ieguvuši no dalības Eiropas Savienībā un ko esam spējuši dot Eiropas Savienībai pārstāvētās nozares ietvaros. Akcijas mērķis ir veicināt uz zināšanām balstītas diskusijas par Latvijas dalību Eiropas Savienībā, un nodrošināt iespēju sniegt papildus informāciju par šiem jautājumiem.

Pēc nodarbībām skolās, daudzi akcijas dalībnieki izteica prieku, gan par jauniešu atsaucību, gan par viņu zināšanām un interesi.

Kultūras ministrs Ints Dālderis viesojās Majoru pamatskolā. Ministrs šodienas tikšanos vērtē kā lietderīgu iespēju nepastarpinātā veidā uzzināt jauniešu domas par situāciju valsts ekonomikā un kultūrā. „Man ir prieks par tik radošiem, ieinteresētiem jauniešiem, kas analītiski uztver valstī notiekošo, prot skaidri formulēt savus jautājumus un viedokli,” atzīst ministrs.

Elita Kļaviņa, Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāta Elektronisko iepirkumu departamenta direktora vietniece, viesojās Rīgas 2. vidusskolā. Pirmais pārsteigums jau par to, ka skola, remonta dēļ, šobrīd ir izmitināta citās telpās. Elita tikās ar divām vidusskolas klasēm un katrai atsevišķi politikas mācību stundā stāstīja par sekretariāta funkcijām un lomu valsts pārvaldē Latvijas un Eiropas kontekstā: “Gan skolotāji, gan audzēkņi bija atsaucīgi un ieinteresēti – tika uzdoti jautājumi par dzirdēto, kas liecināja par stāstītā izpratni.”

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes vecākais speciālists Normunds Ābelnīca apmeklēja Āgenskalna ģimnāziju, un tikās ar septītās klases audzēkņiem. ”Skolā uzņēma mani ļoti jauki, man pasākums patika. Pārrunājām jautājumus, kas saistīti ar Eiropas vienoto informācijas telpu, Internet drošības projektiem un par nepieciešamību informāciju saņemt no pirmavotiem, nevis no baumām un negatīviem komentāriem.”.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Valmieras rajona nodaļas vadītāja Anita Līduma tikās ar jauniešiem Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā: „Viena mācību stunda bija ļoti īss laiks, lai visu informāciju varētu izklāstīt. Tomēr to svarīgāko par Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes darbu centos izstāstīt.”

Uz savu skolu devās arī Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze un vairāki Saeimas deputāti, kā arī Eiropas Parlamenta deputāti un Eiropas Savienības institūciju darbinieki. Vairāki akcijas dalībnieki uz skolām dosies citos datumos. Uz savu skolu – Iļģuciema vidusskolu - dosies arī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, pēc valsts budžeta grozījumu akceptēšanas, mēneša otrajā pusē.

Līdzīga akcija organizēta arī pērn - Eiropas dienā, 2008. gada 9. maijā, kad akcijā piedalījās 119 valsts pārvaldes darbinieki un amatpersonas, kā arī ES institūcijās strādājošie.