Zaļais vilnis

25.05.2016. 10:23

Viens no lielākajiem pasākumiem par godu Romas līgumu 50.gadadienai bija koku stādīšanas akcija "Zaļais vilnis". Akcijas laikā Latvijas iedzīvotāji tika aicināti stādīt kokus, šādi simboliski uzsverot, ka ilgspējīga attīstība, vides jautājumi un Eiropas nākotne ir svarīga ikvienam. Akcijā piedalījās daudzas Latvijas pašvaldības, skolas, bibliotēkas, nevalstiskās organizācijas un valsts iestādes, papildinot mežus, birzis, parkus un dārzus dažādās Latvijas vietās.

Viens no lielākajiem akcijas pasākumiem notika 2007.gada 4.maijā. Latvijas jaunieši kopā ar LR Zemkopības ministru Mārtiņu Rozi, Īpašu uzdevumu ministru Eiropas Savienības līdzekļu apguves lietās Normundu Broku, Vides ministru Raimondu Vējoni, Vācijas vēstnieku V.E. Eberhardu Šupiusu, Ārlietu ministrijas parlamentāro sekretāru Ēriku Zundu un bobslejistu Sandi Prūsi stādīja 7000 priežu Zemgales mežsaimniecības Klīves iecirknī netālu no Ložmetējkalna.  Pasākumā piedalījās Latvijas skolu Eiropas klubu jaunieši un „Projekta Pēdas” dalībnieki, kā arī Ārlietu ministrijas darbinieki un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības pārstāvji. Pasākumu rīkoja Eiropas Savienības informācijas aģentūra (ESIA) un a/s „Latvijas valsts meži”.

Bija dzirdamas svinīgas uzrunas, tika apbalvoti aktīvākie koku stādītāji. Par muzikālo noformējumu rūpējās grupa „Ēnas”, pasākumu vadīja vides pētnieks Māris Olte un kamaniņu braucējs Mārtiņš Rubenis. 

Līdzīgas akcijas aprīlī un maijā notika arī citās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs – Igaunijā, Lietuvā, Bulgārijā, Rumānijā, Čehijā, Slovākijā, Slovēnijā, Maltā un Kiprā.