Atvērto durvju diena Latvijas valsts pārvaldes iestādēs 9. maijā

25.05.2016. 10:23

2007.gada 9.maijā – Eiropas dienā – ministrijas un citas valsts pārvaldes iestādes organizēja atvērto durvju dienu. Valsts iestāžu rīkotos pasākumus apmeklējuši ap 2500 interesentu. Atvērto durvju diena tika rīkota par godu Eiropas dienai un Romas līgumu 50. gadadienai.

Tās mērķis bija iepazīstināt iedzīvotājus ar iestāžu darbu Latvijas valdības politikas īstenošanā un līdzdalību Eiropas Savienības (ES) politikas veidošanā, kā arī aicināt sabiedrību aktīvāk piedalīties Latvijas un ES politikā.

Atvērto durvju dienas laikā skolēni, studenti, nevalstisko organizāciju pārstāvji un citi interesenti apmeklēja ministrijas un citas valsts iestādes – Valsts kanceleju, Ārlietu ministriju, Finanšu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Labklājības ministriju, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju, Satiksmes ministriju, Veselības ministriju, Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariātu, Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariātu, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Tūrisma attīstības valsts aģentūras Latvijas Tūrisma informācijas biroju, Patērētāju tiesību aizsardzības centru, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldu un tās teritoriālajās nodaļas, Valsts robežsardzes struktūrvienības, kā arī Eiropas Savienības māju.

Katra iestāde piedāvāja apmeklētājiem savu pasākumu programmu – ekskursijas, tikšanās ar amatpersonām, izstādes, foto un video iespējas u.c. Piemēram, Veselības ministrijā ikviens apmeklētājs varēja izmērīt CO līmeni plaušās ar īpašu iekārtu, bet Satiksmes ministrija piedāvāja apmeklēt Latvijas Pastu, Starptautisko lidostu „Rīga” un Rīgas radio un televīzijas tornī. Savukārt Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariātā interesentus sagaidīja līvu dziesmu un vācu dziesmu ansambļi.

Eiropas Savienības mājā (Rīgā, Aspazijas bulv. 28) viesojās skolēni no Rīgas, Kandavas, Preiļiem, Madonas, Tukuma, Bauskas rajona un Valmieras rajona skolām, kā arī Rīgas Stradiņa universitātes studenti. Apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar ES mājā esošo institūciju – Eiropas Savienības informācijas aģentūras (ESIA), Eiropas Parlamenta informācijas biroja un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā – darbu, kā arī ar ESIA bibliotēku – vienīgo bibliotēku Latvijā, kas specializējusies ES jautājumos. Pasākumā piedalīsies arī Eiropas Revīzijas palātas pārstāvji, kas iepazīstināja ar savu darbu. Atvērto durvju dienas laikā ikvienam bija iespēja noskatīties dokumentālās filmas “Kristaps un Eiropas Savienība”, aplūkot Romas līgumu 50.gadadienai veltītu izstādi, kā arī iegūt jaunākos informatīvos materiālus par ES.