Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga pasniedza akreditācijas vēstuli Latvijas ārkārtējam un pilnvarotajam vēstniekam Moldovā un Rumānijā Andrim Vilcānam (Prezidenta preses dienests)

14.01.2015. 09:56

Foto: Juris Krūmiņš

Prezidente novēlēja sekmes Latvijas sadarbības veicināšanā ar šīm valstīm. Sarunā tika pārrunātas Latvijas-Moldovas divpusējās attiecības, atzīmējot, ka sadarbība ir samērā neaktīva, īpaši ekonomikas jomā. A.Vilcāns sacīja, ka diplomātiskā darba ietvaros centīsies veicināt tirdznieciskā apjoma palielināšanos.

Prezidente un vēstnieks pārrunāja jautājumus, kas saistīti ar Moldovas un DR Eiropas reģiona iekšpolitiskajām un ārpolitiskajām aktualitātēm.

A.Vilcāns nodeva Rumānijas pateicību par tās prezidenta J.Iliesku valsts vizīti 2001.g. beigās. Arī ar Rumāniju varētu vēlēties aktīvāku ekonomisko sadarbību, atzīmēja vēstnieks, uzsverot valsts vizītes nozīmi Latvijas un Rumānijas sakaru veicināšanā. Prezidente uzsvēra Rumānijas kā 2001.g.prezidējošās valsts atbalstu EDSO misijas Latvijā slēgšanai.

Abas puses pārrunāja Eiropas jauno demokrātiju jeb "Viļņas 10" centienus NATO integrācijas jautājumos. Vēstnieks informēja prezidenti par aktualitātēm saistībā ar šī gada pirmajā pusē gaidāmo Bukarestes V-10 sanāksmi.

(Latvijas Republikas Valsts prezidenta kanceleja, Prezidenta preses dienests)