Vēlas aktivizēt Latvijas un Japānas ekonomisko sadarbību

02.12.2014. 19:09

Ārlietu ministrs Artis Pabriks 27.oktobrī tikās ar Japānas Ārlietu ministrijas vecāko viceministru Takeši Ivaju (Takeshi Iwaya), kas izteica vēlmi aktivizēt Latvijas un Japānas ekonomisko sadarbību un investīciju piesaisti mūsu valstij. Artis Pabriks norādīja, ka Japānas investīciju speciālistiem būtu īpaši interesanti strādāt Latvijā, kurā šobrīd ir visstraujāk augošā ekonomika Eiropas Savienībā. Tāpat viņš pauda gatavību Japānas pusi nodrošināt ar informāciju par iespējamām sadarbības projektiem.

Artis Pabriks pateicās par veiksmīgi noorganizētajām Latvijas Ministru prezidenta un ārlietu ministra vizītēm uz Japānu, kas notika pavasarī. Artis Pabriks arī izteica uzaicinājumu Japānas ārlietu ministram Taro Aso (Taro Aso) apmeklēt Latviju.

Amatpersonas bija vienisprātis, ka ciešāka abu valstu sadarbība iespējama arī starptautisko organizāciju ietvaros. Artis Pabriks minēja, ka Latvija vēlas aktivizēt savu darbību starptautiskajās organizācijās, lai palielinātu starptautisko ietekmi un dotu savu ieguldījumu organizāciju tālākā attīstībā.

Japānas Ārlietu ministrijas vecākais viceministrs pauda gandarījumu, ka Latvijā tik daudz jauniešu apgūst japāņu valodu gan Rīgas Kultūras skolā, gan Latvijas Universitātē.

Amatpersonas pārrunāja arī jautājumus, kas saistīti ar enerģētikas politiku, situāciju Tālajos Austrumos, sadarbību ar kaimiņvalstīm un citas starptautiskās politikas aktualitātes.

(teksta beigas)