Latvijas un Japānas ārlietu ministrs vienojas par nepieciešamību rīkot politiskās konsultācijas

02.12.2014. 19:09

Latvijas ārlietu ministrs Artis Pabriks 22.februārī, oficiālās vizītes laikā Japānā tiekoties ar minētās valsts ārlietu ministru Taro Aso, vienojās par nepieciešamību nākotnē rīkot abu valstu Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas par divpusējo sadarbību un pasaules ārpolitikas aktualitātēm.

Tikšanās laikā Artis Pabriks pateicās par pozitīvo abu valstu sadarbību. Viņš informēja, ka pēc iestāšanās Eiropas Savienībā un NATO Latvija var vairāk uzmanības veltīt attiecību veidošanai ar citu reģionu valstīm, tai skaitā Japānu. Ārlietu ministrs akcentēja, ka nākotnē Latvija vēlētos attīstīt ekonomiskās sadarbības virzienu un informēja par Latvijas ostu darbību un par iespējām izmantot to kapacitāti. Tāpat viņš uzsvēra, ka Latvija ir sākusi pievērst pastiprinātu uzmanību enerģētiskajai drošībai un atbalsta jaunas un modernas atomelektrostacijas būvniecību kaimiņvalstī Lietuvā.

Tikšanās laikā Artis Pabriks pateicās Japānas ārlietu ministram par sniegto atbalstu Latvijai kopš deviņdesmito gadu sākuma, īpaši kultūras jomā. Viņš minēja Japānas valdības sniegto atbalstu mūzikas instrumentu iegādei Liepājas Simfoniskajam orķestrim un Latvijas Nacionālajai Operai, kura ir labākā Austrumeiropā. Ministrs pateicās arī par aktīvo Japānas vēstniecības darbu.

Taro Aso apsveica Latvijas kolēģi ar mūsu valsts straujo ekonomisko attīstību un iestāšanos Eiropas Savienībā un NATO, kā arī ar vēstniecības atvēršanu Japānā. Viņš pateicās par Latvijas atbalstu ANO Drošības Padomes paplašināšanās jautājumā.

Ministri bija vienisprātis, ka nākotnē liela nozīme būs informācijas tehnoloģiju attīstībai, kas jau šobrīd ir būtiski paātrinājusi notikumu attīstību. Artis Pabriks informēja, ka Latvija ir nolēmusi lielāko daļu Eiropas Savienības piešķirto finanšu līdzekļu tuvākajos gados investēt tieši tehnoloģiju attīstībā, cilvēkresursos un infranstruktūrā, lai padarītu mūsu valsti konkurētspējīgāku.

Artis Pabriks Japānas ārlietu ministram pasniedza oficiālu ielūguma vēstuli apmeklēt Latviju. Savukārt Taro Aso informēja, ka Latvijas premjerministrs Aigars Kalvītis ir laipni aicināts apmeklēt Japānu. Tā kā šogad aprit 15 gadi kopš Latvijas un Japānas divpusējo attiecību atjaunošanas.

Puses pārrunāja arī abu valstu attiecības ar Krieviju, situāciju Āzijas reģiona valstīs, Irākā un Afganistānā. Artis Pabriks informēja, ka šī gada rudenī Rīgā notiks NATO samits. Savukārt Japānas ārlietu ministrs informēja par ASEAN+3 (Association of South East Asian Nations + Dienvidkoreja, Japāna, Ķīna) aktivitātēm, kā arī par pagājušā gada decembrī nodibināto Austrumāzijas apvienību.

Ārlietu ministrs Artis Pabriks Japānas kolēģim pasniedza Rīgas Kultūras skolas audzēknes Ketijas Siliņas zīmējumu.

(teksta beigas)